Геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілеу

  • Жүктеулер: 1
  • Көрсетілім: 510
  • Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар
  • 17/Дек/2016

Жарияланған материалдың жеке номері: 20560


Пәні:Математика
Сыныбы:3 «А»
Пән мұғалімі: Сердалиева Алма

Тақырыбы: Геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілеу
Мақсаты:
1.Оқушыларды геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілеу және латын бас әріптерінің жазылуымен таныстыру, көбейту және бөлудің мағынасын бекіту, арифметикалық амалдардың мәнін ашу;
2.Математикаға деген қызығушылығын арттыру;
3.Ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Түрі: жаңа сабақ.
Әдісі : сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік, жұппен
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Мен бақытты баламын, жан дүниемде күн нұрлы, жылуым мол бойымда.
Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.
Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!
Үй тапсырмасын сұрау.
30 250 80
90 90 810
480 70 50
Өткен сабақтармен байланыстыру
Пысықтау сұрақтары:
1. Геометриялық фигураларды ата.
2. Геометриялық фигураларды белгілеу үшін қандай әріптерді пайдаланамыз?
3. Тіктөртбұрыштың периметрін қалай табамыз?
4. Тіктөртбұрыш, шаршының аудандарын қалай табамыз?
ІІ. Мақсат қою кезеңі. Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілеу және латын бас әріптерінің жазылуымен таныстыру
ІІІ. Жаңа материалды түсіндіру:
Геометриялық фигураларды белгілеу үшін латынның: A, B, C, D, E ........әріптері пайдаланылатынын еске түсіру.
№ 1. Практикалық жұмыс.
Кез келген бұрыш сызып, әріптермен белгілеу. Бұрышты атағанда және жазғанда оның төбесі ортасында аталады н/е жазылады.
Е

О D

ІҮ.Түсінгендерін тексеру:
№ 2 . Бұрыш атауларының дұрысын таңдау. Ж:АВС, СВА

А С

В
№ 3-мысал. Үш қатарға үш түрлі геометриялық фигура беріп, сыздырту. Оларды әріптермен белгіле. Олардың әрқайсысының дұрыс атауларын ата және жаз.
1-қатарға үшбұрыш, 2-қатарға шаршы, 3-қатарға төртбұрыш
№ 4 мысалдар практикалық тапсырмалар ретінде орындалып, талданады.
Суреттердегі белгілері бойынша жаз:
Төртбұрыштың төбелері: О, М, К, Е
Төртбұрыштың қабырғалары: ОМ, МК, КЕ, ЕО
Төртбұрыштардың бұрыштары: МОЕ, ОЕК,ЕКМ,КМО
М К

О Е

Сергіту сәті:
Есеп шығару. № 5
300 м- 30 метрден Жүгірді- 30 метрден 10 бала
Бала -? Барлығы -? м
Ш:300/30=10 Ш: 30*10=300
Ж: 10 бала Ж: 300 м
Жұптық жұмыс : № 6 Теңдеулерді шеш: Оқушылар бір-бірін тексереді, баға қояды.
С*9 = 720 720:а= 9 х:9 = 80
с = 720:9 а=720:9 х=80*9
с = 80 а=80 х=720
80*9 =720 720:80=9 720:980
№ 7 Өрнектің мәнін табу. Кім жылдам? Үш қатардан шығарып үш есептен шығарту.
39+42:7 – 15=30 100 – 8*8 =36 9*9 – 8*5 =41
83 – 72 :9+25=100 91 – 7*7 =42 9* (9 – 8)*5=45
41+56:8 – 16=32 82 – 5*5 =57 36:6*8 – 19=29
8-мысал
3*2=6 6:2=3
13*2=26 26:2=13
23*2=46 46:2=23
33*2=66 66:2=33
Кел, ойнайық! «Координаталар»
6 Ю Ұ
5 Р Ы
4 Ы Ү
3 П Ш
2 Б
1 И Ш
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Ш: Үшбұрыш
Ү. Сабақты қорыту. Біз бүгін сабақта немен таныстық?
ҮІ. Үйге тапсырма: 1. № 8. 99 бет 2. Бағалау. Тәрбие.орг сайтынан Геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілеу Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Сердалиева Алма Матыгуловна

Қызылорда қаласы №235 орта мектеп бастауыш сынып мұғалімі

Пікірлер: 0

avatar