Й й дыбысы мен әріпі

  • Жүктеулер: 0
  • Көрсетілім: 184
  • Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар
  • 27/Янв/2017

Жарияланған материалдың жеке номері: 21347


Пәні: Сауат ашу Мектеп: С. Жаңғабылов атындағы орта мектеп

Күні: 22.12.2016 Мұғалім: Султанова С
Сынып: 1 «А» Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы: Й й дыбысы мен әріпі:
Оқу бағдарламасына сілтеме
2.9. Дыбыс пен әріпті тану және ажырату
2.1. Оқу түрлерін қолдану
3.11. Пунктуациялық нормаларды сақтау
Сабақ мақсаттары:
1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру
1.2.1.2. Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану
1.3.1.1. Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою.

Бағалау критерийлері
Дескриптор:
· Әріптерді таниды және ажыратады. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды. Оқу түрлерін қолдана алады. Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қоя алады.
Бастапқы білім
Оқушылар дыбыстарды дауысты, дауыссызға ажырата алады. Сөздерді буындап, тұтас оқи алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Сабақтың ортасы 3 мин


Өсеміз біз күліп, ойнап
Бес саусақтың саласындай
Өсеміз біз күліп, ойнап
Бір адамның баласындай

Топқа бөліну

1.Бағандағы сөздерді оқыту

Жағымды психологиялық ахуал туғызу

Оқулық

5 мин

5 мин

8 мин

2 мин

5 мин


2. Топтық жұмыс

3. «Сөз құра» ойыны

4. Сойлемдер жазу
Айша қаймақ алды.
Атам айран ішті.
Айдос қойды жайды.
Апам оймақпен іс тікті.


5. Сергіту

6. «й» әрпі мен ол кездесетін сөздерді қатесіз, әрі көркем жазуын қадағалау.
А3 форматы

кеспе буындар

аудио, үнтаспа

Дәптермен жұмыс

Сабақтың соңы


Рефлекция. Бағдаршам.
Түсіндім
Түсініп келемін
Ештеңе түсінген жоқпын

Бағдаршам карточкалары

Пәні: Сауат ашу Мектеп: С. Жаңғабылов атындағы орта мектеп

Күні: 21.12.2016 Мұғалім: Султанова С
Сынып: 1 «А» Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы: Й й дыбысы мен әріпі:
Оқу бағдарламасына сілтеме
2.9. Дыбыс пен әріпті тану және ажырату
2.5. Мәтін бойынша сұрақ қоя білу және жауап бере білу.
2.1. Оқу түрлерін қолдану
3.11. Пунктуациялық нормаларды сақтау
Сабақ мақсаттары:
1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру
1.2.5.1. Мәтін иллюстроциясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап беру
1.2.1.2. Оқу түрлерін қолдану
1.3.1.1. Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою.

Бағалау критерийлері
Дескриптор:
· Әріптерді таниды және ажыратады. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды. Оқу түрлерін қолдана алады.
Бастапқы білім
Оқушылар дыбыстарды дауысты, дауыссызға ажырата алады. Сөздерді буындап, тұтас оқи алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин


Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз

Топқа бөліну

Жағымды психологиялық ахуал туғызу

Сабақтың ортасы 5 мин
1. «й» дыбысы және әрпімен таныстыру. «й» дыбысының дауыссыз екенін, оның сөз басында, ортасында, соңында келу үлгілерін көрсетіп, дәлелдеу.
йогурт, йод, айна, қой, той осы сөздерге дыбыстық талдау жасату.
Суреттер, й әрпінің баспа, жазба түрлері

5 мин

10 мин

2 мин

5 мин


2. Өлеңде берілген сұрақтардың жауабын айту.
«Кітаппен дос бол. Кез-келген сұрағыңа жауапты кітаптан таба аласың».

3. Сөздер буындап, тұтастай оқытылып, сөздегі дыбыстың өзгеруіне және буынның қосылуына байланысты жаңа сөз пайда болатынына назар аударту.

4. Сергіту

5. й әрпі мен ой кездесетін сөздерді қатесіз әрі көркем жазуын қадағалау.

аудио, үнтаспа

Дәптермен жұмыс

Сабақтың соңы


Рефлекция. Бағдаршам.
Түсіндім.
Түсініп келемін.
Ештеңе түсінген жоқпын.
Бағдаршам карточкалары Тәрбие.орг сайтынан Й й дыбысы мен әріпі Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Султанова С

Пікірлер: 0

avatar