Көлде

  • Жүктеулер: 0
  • Көрсетілім: 341
  • Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар
  • 25/Апр/2017

Жарияланған материалдың жеке номері: 22718


Пәні: әдебиеттік оқу
Сыныбы: 3 «А»
Мұғалім: Асылбекова Айгуль Тлеукеновна
Сабақтың тақырыбы: Көлде.
Сабақтың негізгі мақсаты:
1.Ғ.Мүсірепов өмірі мен шығармашылығы туралы білу, мәтіннің идеясын анықтау;
2. Оқыған мәтін мен сурет арасындағы байланысты салыстыру, құрастыру және қолдану;
3. Тақырып бойынша алған білімдерін жинақтау.
Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; сын тұрғыдан ойлауға үйрету; ОүБ және оқуды бағалау; оқыту мен оқуда АКТ пайдалану; оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу;
Қоланылған стратегиялар:« Ыстық алақан», «Поэзия минуты», «Миға шабуыл», «Ойлан,жұптас,бөліс», «Ха»әдісі, «Кубизм», «Өрмекшінің торы»

Сабақ кезеңдері, уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті Оқыту үшін бағалау Негізгі дереккөздер
Кіріспе 15 мин
«Ыстық алақан»
Мақсаты:тұлғааралық қарым – қатынас орнату.


Топқа бөлу
Оқушыларды ынтымақтастық қарым – қатынасқа түсіру.
Саған да сәттілік,
Маған да сәттілік
Сәттілік бар өмірде.
Саған да достық ,
Маған да достық
Достық бар өмірде.
Маған да бестік,
Саған да бестік
Бестіктер көп өмірде.
Сәттілік! Сәттілік! Сәттілік!

Енді қазір біз топқа бөлінеміз.Ол үшін мына тастарды ала отырып топтарға бөлінеміз.
Алтын ережені еске түсіру. Ыстық алақан жылуын сезінеді, достық қарым – қатынасты байқайды.

Оқушылар тастарды ала отырып топтарға бөлінеді. Тамаша!

Жараайсыңдар!

Түрлі-түсті тастар
«Поэзия минуты» стратегиясы
Мақсаты: Өтілген тақырып бойынша білімді бекіту. Оқушылардың қаншалықты өлеңді мәнерлеп айта алатынын тексеру. Өлеңді мәнерлеп айтуға талпынады. смайликтер
Тұсаукесер 5мин
«Миға шабуыл»
Мақсаты:Тақырыпты ашуға ойландыру.
Видеоролик көрсетіледі.
Осы көрсетілім арқылы не білетінін және не ойлайтынын айту. Оқушылар не білетінін және не ойлайтынын жазады. стақандар Интербелсенді тақта
Негізгі бөлім
«Ойлан,жұптас,бөліс»
Мақсаты:
Топтық жаңа білімді жинақтау,ынтымақтастықта жұмыс жасай отырып, өз ойларын еркін, дәлелді түрде жеткізе білуге ықпал ету.
Сергіту сәті
«Ха»әдісі
Мақсаты:дене қимыл –қозғалыстарын келтіру.

«Кубизм»
Мақсаты:білімді пысықтау

Қорытынды:
«Өрмекшінің торы»
Мақсаты:алған білімді жинақтау.

Рефлексия
Үйге тапсырма


Өздері ойланып оқуларын,одан әрі жұптасып және топтасқан ынтымақтасты іс-әрекетті, ойларын қалай жеткізіп жатқанын бақылайды.

Әр топқа кубикті лақтыру арқылы
1.Көлде мәтініне сүйене отырып суреттеп, әңгіме құрастыру.
2.Мәтін мен сурет арасындағы байланысты салыстыру.
3. Интербелсенді тақтадан
құстарды қолдана отырып,көлдің бетіне орналастыру арқылы құстар туралы мағлұмат беру.
4. Көлді зерттеу.

Жіпті лақтыру арқылы сұрақ қояды. Оқушы жауап береді.Бір-бірлеріне сұрақты қалай қойып жатқанын бақылау.
Жеке, жұпта және топта бірлесіп жұмыс жасайды.Ойларын ортаға салады.

1.Көлде мәтініне сүйене отырып суреттеп, әңгіме құрастырады
2. Мәтін мен сурет арасындағы байланысты салыстырады.
3. Интербелсенді тақтадан құстарды қолдана отырып,көлдің бетіне орналастыру арқылы құстар туралы мағлұмат береді.
4. Бір құсты зерттейді.

Бір-бірлеріне сұрақты қою және оған жауап беру арқылы сабақты қорытындылайды.. Бағдаршам
Қызыл, сары жасыл.

2 жұлдыз, бір тілек

Көңіл-күй смайликтері



кубик Тәрбие.орг сайтынан Көлде Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Асылбекова Айгуль Тлеукеновна

Қарағанды облысы Балқаш қаласы №5 орта мектебі бастауыш сынып мұғалімі

Пікірлер: 0

avatar