Менің достарым. Д Дыбысы мен әрпі

  • Жүктеулер: 0
  • Көрсетілім: 959
  • Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар
  • 22/Авг/2017

Жарияланған материалдың жеке номері: 23060


Қысқа мерзімді жоспар
Пән:
Сынып: 1 «А» Мектеп: № 14 Алыбай батыр ж.о.м
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Молдабекова Р
Сабақтыңтақырыбы: Менің достарым. Д дыбысы мен әрпі. Қатысқандар:
Қатыспағандар саны:
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты 1.1.9.3. Сөздерге дыбыстық талдау жасау, сөздегі дыбыстарды дұрыс дыбыстау. Әріптер мен сандарды пайдаланып сөздер құрастыру.
1.3.11.1. Әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Сабақ мақсаттары Барлығы: Сөздерге дыбыстық талдау жасайды, сөздегі дыбыстарды дұрыс дыбыстайды.
Көбі: Тапсырманы түсініп,әріптер мен сандарды пайдаланып сөздер құрастырады.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Бағалау критерилері Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне, достыққа,еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыстар Математика,дүниетану сабағы
Алдыңғы меңгерілген білім
Достық жайлы біледі
Сабақ барысы
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері Сабақта жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
. Сіздер жұп құрып тұрыңыздар.Сіздермен «Кездесу» тренингін өткіземіз.
Тренингтің шарты: Екі дос көптен бері кездескен жоқ. Екі достың кездесу арманы болған. Ал, енді сіздерге тапсырма, мына екі достың кездесуін елестетіп көрсетулеріңізді сұранамын.
Оқушыларды заттар арқылы топқа бөлу.(дәптер, доп, дөңгелек.) Тренинг «Кездесу»
Дәптер, доп, дөңгелек
Сабақ ортасы


« Бірге ойлаймыз» әдісі бойынша №1тапсырма орындалады. Суреттердегі Д әрпі бар сөздерді тауып, оларға дыбыстық талдау жасайды.
« Тақырыптық түйінді сөздері» әдісі арқылы №2 тапсырманы орындайды. Әріптер мен сандарды пайдаланып сөз құрастырады.
а н л р о т у ш с д
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
«Суреттер сөйлейді» әдісін пайдаланып №3 тапсырманы орындайды. Мұғалімнің көмегімен берілген суреттердегі заттардың алғашқы әріптерінен сөз құрап, қандай сөз шыққанын жазады.
Сергіту сәті. «Қызыл гүлім-ай!» Ноутбук, , Таныстырылым, оқулық және дәптермен жұмыс, суреттер
Сабақтың соңы «Серпілген сауал» әдісі бойынша сұрақ- жауап алу.
1.Дала сөзінде Д дыбысы нешінші буында тұр? 2.Д дыбысы қандай дыбыс? 3.Дана сөзіне сөйлем құрастыр
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім



Смайликтер, доп
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Достық туралы мақал-мәтел жаттау.
-Суреттердегі Д әрпі бар сөздерді табады.
-Дыбыстық талдау жасайды
- Әріптер мен сандарды пайдаланып сөз құрастырады.
- заттардың алғашқы әріптерінен сөз құрайды
-шыққан сөзді жазады
Оқу құралдарын сақтықпен қолдану.
Шаттық шеңбері мен сергіту сәтінде қауіпсіздік шарлараны есте сақтау
Сабақ бойынша рефлексия


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Тәрбие.орг сайтынан Менің достарым. Д Дыбысы мен әрпі Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Молдабекова Роза Пердебаевна

ОҚО Сарыағаш ауданы №14 Алыбай батыр жалпы орта мектебі Бастауыш сынып мұғалімі

Пікірлер: 0

avatar