Меню
Артқа » » » » Материал жариялау
Оқып үйренудің мақсаттары
  • 21.04.2016
  • 391 Көрсетілім
  • Талқылау
  • Жарияланған материалдың жеке номері: 18763

Әдебиеттік оқу пәнінен тізбектелген сабақтар топтамасының
орта мерзімді жоспарлауы

№ Сабақтың тақырыбы,
оқып үйренудің мақсаттары Тапсырмалар Әдіс -тәсілдер Оқыту нәтижелері Барлығын қосқанда Бағалау, (ФБ,СБ) Негізгі дерек көздер
Сабақтың тақырыбы 1.Ғафу Қайырбеков «Ана тілі
1 Мақсаты: Ғафу Қайырбековтің өмірі мен еңбегі жайлы мәлімет беру, білімдерін кеңейту. Көркем сөйлеуге баулу. Өзара қарым – қатынасқа түсу дағдыларын қалыптастыру.
Жаңа тақырыпты ашу. Сөзжұмбақ шешу
«Ана тілі» өлеңін оқу «Ана тілі» өлеңіне постер, кластер, сурет салу.
«Қай автордың өлеңі?» сәйкестендіру. Эл.оқулықтан жекелей,жұптық топтық.
Жиксо, домино,
«Бағдаршам», басбармақ, «Соңғы 5 минут»«Ыстық орындық» Мағынаны ажыратады, алдарына мақсат қояды. Ақын өлеңіндегі қазақ тілінің ұлылығы туралы өз ойларын ортаға салып, пікір таластырады. Ортақ тұжырымға келе алады Мұғалімнің көшбасшылығы
Жоғарғы: Мәнерлеп оқи алады, дәлел келтіре алады.
Орта деңгей: мазмұнын айта алады, сұрақ қоя алады
Төмен- оқушылардың көмегіне сүйеніп тапсырмаларды орындайды. Мадақтау
Бас бармақ
Бағдаршам
Жұптық
Жиынтық бағалау
РахметоваС,Әбдікәрімова.Т,
Базарбекова.Р, 4-сыныпқа арналған әдебиеттік оқу «Атамқұра»,2011» әдістемелік құралдар, электрондық оқулық, энциклопедия Ғ Қайырбеков. жинағы. Проектор, бағалау парағы
Сабақтың тақырыбы 2.Оралхан Бөкей «Апамның астауы»
2 Мақсаты: Оралхан Бөкейдің аналарға арналған әңгімелерімен оқып танысу. Мазмұнын ашу, кейіпкерлердің іс-әрекетіне тоқталу, өмірмен байланыстыру. Шығармадағы оқиғалар арқылы апа бейнесін ашу. Топтық жұмыс.Сахналау
Слайдпен жұмыс. Мәтінмен жұмыс. Тізбектеп оқу. Деңгейлік тапсырмалар
Эл.оқулықтан тест шешу. «Апа» кластер құру. «Оралхан Бөкей. даналық ағашын толтыру» жекелей,жұптық, топтық,
«Бағдаршам»
«Басбармақ»
«Ойлан,жұптас
талқыла»«Үш қадам» «Жиксо»
«Соңғы бес минут» Оралхан Бөкей туралы мәлімет біледі.- аналар туралы өз ойларын айта алады.
-Топтық жұмыс арқылы бір-бірімен пікір алысады,дәлелдейді.
Мазмұнын түсінеді, талқылайды,саралайды, шешім қабылдайды. Мұғалімнің көшбасшылығы
Жоғарғы- мәтінді талдай алады,өз ойын ашық айта алады.
Орта деңгей – мәтін түрін ажырата алады. Сұрақтар қоя алады.
Төмен- оқи отырып, кім туралы екенін айта алады. «Бағдаршам»
«Басбармақ»
Өз ара бағалау
2 жұлдыз
1 тілек
Жиынтық бағалау РахметоваС,
Әбдікәрімова.Т,
Базарбекова.Р, 4-сыныпқа арналған әдебиеттік оқу «Атамқұра»,2011»
Электронды оқулық, 4-сыныпқа арналған оқулық, бағалау парағы, А3,А4, стикерлер
Сабақтың тақырыбы Баубек Бұлқышев «Ана»
3 Мақсаты: Алдын ала тапсырма беру арқылы ізденіске итермелеу. «Ана» әңгімесін оқып, мазмұнымен танысу. Оқушының сөздік қорын молайту, талқылау, саралау, ортақ пікірге келу. Топтық жұмыс. Сахналау
Сұрақ-жауап Сөздік жұмысы
Әңгімені өз бетерінше оқып, танысады. Жекелей «Жоғалған сөз» мақал-мәтелдің жалғасын табу». 5 жолды өлең жазу. жекелей,жұптық ,топтық, Инсерт
«Бағдаршам»
«Басбармақ»
«Аялдама»«Жиксо»
Венн диаграмма -Мәтін мазмұнын айта алады.
-Сұрақтар қоя алады.
-Өз беттерінше жұмыс істей алады. .Эл.оқулықтан Сахналық көріністі сомдап , өз пікірлерін еркін айта алады. Мұғалімнің көшбасшылығы
Жоғарғы- мәтін мазмұнын баяндай алады,терминдерді ажыратады.
Орта деңгей- мәтінді оқып мазмұндай алады. Көмек көрсете алады.
Төмен- сурет бойынша әңгімелейді. Мадақтау
Бағдаршам Бесбармақ
Бағалау парағы бойынша бағалау.
Жиынтық бағалау
2 жұлдыз,1 тілек РахметоваС,Әбдікәрімова.Т,
Базарбекова.Р, 4-сыныпқа арналған әдебиеттік оқу «Атамқұра»,2011»
Оқулық.эл.оқулық.
маркер, стикер , қағаз А 3, проектор.
Сабақтың тақырыбы Ф.Оңғарсынова «Қанат туралы хикая»
4 Мақсаты: Ф.Оңғарсынованың лирикалық өлеңдеріне шолу жасау, «Қанат туралы хикая» өлеңінің идеясын ашу. Шығармашылыққа баулу Сұрақ-жауап. Эл.оқулықтан
Сөзжұмбақ шешу арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Өлеңді оқи отырып, кім туралы екенін табу.Дәптермен жұмыс.
«Мақал-мәтелдер» жазу
Ф.Оңғарсынова туралы кластер құру жекелей,
жұптық.топпен
«Бағдаршам»
«Екі жұлдыз,бір тілек» «Аялдама»
«Ойлан,жұптас талқыла» -Автор туралы біледі.
-Өлең мазмұнын талдай алады.
-Өлеңді көркем тілде мазмұндай алады.
Өз білімдерін бағалай білуге дағдыланады.
Мұғалімнің көшбасшылығы
Жоғары- өлең мазмұнына сәйкес әңгіме жаза алады.
Орта деңгей- өлеңді, мәнерлеп жатқа айта алады. Автор туралы мәлімет жинай алады.Тапсырмаларды өз бетінше орындайды.
Төмен- өлеңді оқып, сұрақтарға жауап бере алады. «Бағдаршам»
«Бас бармақ»
Жұптық бағалау¬
Қол шапалақтау
2 жұлдыз, 1 тілек Топ басшылары бағалау критерилері бойынша
Жиынтық бағалау Рахметова С,Әбдікәрімова.Т,
Базарбекова.Р, 4-сыныпқа арналған әдебиеттік оқу «Атамқұра»,2011»
Оқулық 4-сынып
Ф.Оңғарсынова суреті
Эл.оқулық Мақал –мәтелдер
проектор,А3, маркер, стикер Тәрбие.орг сайтынан Оқып үйренудің мақсаттары Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Декманова Гульназ Жумашкановна

Ұнады ма? Достарыңмен бөліс. Қалаған әлеуметтік желінің үстін бас

Бөлімі: Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар | Логин: Публикатор
Көрсетілім: 391 | Жүктеулер: 0
Барлық пікірлер: 0
avatar