Сынып заттары. Менің сыныбым. Біздің сынып.

  • Жүктеулер: 10
  • Көрсетілім: 1136
  • Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар
  • 04/Ноя/2016

Жарияланған материалдың жеке номері: 19885


Күні: Сыныбы: 3г,д,е,ж. Бекітемін: Курманалиева Х.К.
Сабақ тақырыбы: Сынып заттары
Жалпы мақсат: Тақырыптың себеп-салдарлы байланыстарын табу, басты мәселені ажырата білу және өз пікірін дәлелдей алу дағдыларын қалыптастыруға жағдай жасау.
Жаңа тақырып туралы түсініктер қалыптастыру, тақырып жүйесін түсніу
Сабақтың мақсаттары Оқушылар тақырыпты түсініп оқу арқылы біліктілігін , сөздік қорын жетілдіреді, жан-жақты ойлауға үйренеді

Күтілентін нәтижесі: Оқушылар тақырыппен жұмыс істеу тәсілдерін ждетілдіру арқылы еркін пайдаланады, түснеді және тапсырмаларды қатесіз орындайды
Негізгі идеялар: Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту
Сабақта қолданылатын материалдар: Үлестірмелі материалдар, маркер

Оқыту әдістері: Кім жылдам
Миға шабуыл
Жигсо 2 әдісі
Венн диаграммасы  Топтық жұмыс
 Жұптық жұмыс
 Шығармашылық жұмыс
Дерек көздері: Қосымша тақырыбына берілген материалдар:
www.РефератOff.kz
www.art.kz

Тапсырмалар: І. Үй тапсырмасын сұрау.
ІІ. Ой қозғау.
ІІІ. Мағынаны тану.
ІV. Топтық жұмыс.
V. Шығармашылық тапсырма

Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу (2 мин)
Сыныпты топқа бөлу (кескіндер арқылы)

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Шаттық шеңберін жасай отырып, оқушыларды санау арқылы топқа бөлу Оқушылардың мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу

I.Үй тапсырмасын сұрау (4 мин) «Миға шабуыл» әдісі

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру
Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау Мұғалім берген тапсырманы орындау

II.Ой қозғау « Жигсо» әдісі бойынша өткен тақырыпты қайталау мақсатында «Тіл дамыту .» тақарыбын өздері талқылап, өздері қайталау мақсатында қосымша тапсырмалар таратылады

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Әр топта, яғни үш топта 4 оқушы бар, әр топтың 1,2,3 нөмерлеріне бірдей тапсырмалар беріледі, олар өздері тапсырмаларды орындап, әр топтаға бірдей нөмерлер бір партаға бірігіп тапсырмаларын бір- біріне көрсетіп, тексереді, 4 сарапшы, яғни дарынды 4 оқушым топ басшылары бақылаушы- сарапшы
ретінде сайланады. Олар тексерудің нәтижесін сыныпқа жариялайды бірдей нөмірдегі шығарылған есептердің жауабын айтады Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап , өз ой-пікірлерімен санаса білу
Топпен жұмыс жасау
Мына сұрақтар көлемінде әр топ өз білгендерін ортаға сала отырып , өз ойларын ортаға салады:
1 Жер бедері
2 Қазбалары
3 Өзендері мен көлдері

II.Мағынаны ашу: «Сынып заттары» туралы жаңа тақырыпқа байланысты постер әдісін пайдалану
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікрлерін сурет арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады. Жылқы малы туралы өз ойларын суретке салады Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау
- Табиғаттағы зонналар қалай суреттеген?
- Табиғат зонналар қандай?
- Табиғат зоналарды зерттеудің негізгі жүйесі қандай?
Осы аталған тақырып көлемінде білгендерін постерге түсіріп, әр топтан қорғайды.

IV.Топпен жұмыс (8 мин) Венн диаграммасы
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Диаграмманы толтыру
Әр топ диаграммнаны толтырып тексереді Диаграмманы толтыру арқылы тақырыптың негізгі идеясы мен мазмұнын ашу

V.Сергіту сәті: (1 мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Сергіту сәтін ұйымдастыру қадағалау Берілген тапсырманы орындау

VI.Шығармашылық тапсырма «Эссе жазу»
«Сынып заттарын мен былай түснемін ( Топ бойынша Эссе жазу, талдау, бағалау) (10 мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма қағаздарын таратады Оқушылардың мақсаты берілген тақырыпқа арнап өз ойларын жеткізу

VII.Қорытындылау: (сұрақ-жауап) (3 мин)
2 Бұл сабақты мен қалай түсіндім?
3 Сынып заттары қандай?
4 Білімді жетілдіруде не істеу керек?
5 Алған білімнің не үшін қажет деп ойлайсыңдар?
VIII.Рефлексия: Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин)
ББҮ кестесін толтыру
IX.Бағалау: Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау парақшалары
X.Үй тапсырмасы: Оқулық бойынша тапсырма

Күні: Сыныбы: 3г,д,е,ж. Бекітемін: Курманалиева Х.К.

Сабақ тақырыбы: Менің сыныбым

Жалпы мақсат: Тақырыптың негізгі мазмұнын табуға үйрету; тілін , дұрыс сөйлеу қабілетін, ой өрісін дамыту; ақылдылыққа, адамгершілікке баулу.
Сабақтың мақсаттары Тақырыптың мазмұнын аша отырып ,тапсырмаларды қатесіз орындауға жаттықтығады. ой-өрісі, есте сақтау қабілеттері дамиды
Күтілентін нәтижесі: Тақырыптың жүйесін жетік түсінеді.
Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді.
Оқушылар сыни тұрғыдан ойлауға дағдыланады
Негізгі идеялар: Тақырыптың негізгі идеясын дұрыс түсіне білу
Сабақта қолданылатын материалдар: Үлестірмелі материалдар, маркер
Карта
Карточкалар
Оқыту әдістері: Миға шабуыл
Аквариум әдісі
Семантикалық карта
Трек сызбасы  Топтық жұмыс
 Жұптық жұмыс
 Шығармашылық жұмыс
Дерек көздері: Қосымша тақырыбына берілген материалдар:
www.РефератOff.kz
www.art.kz

Тапсырмалар: І. Үй тапсырмасын сұрау.
ІІ. Ой қозғау.
ІІІ. Мағынаны тану.
ІV. Топтық жұмыс.
V. Шығармашылық тапсырма
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу (2 мин)
Сыныпты топқа бөлу (кескіндер арқылы)
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
«Мозайка» әдісі бойынша сурет арқылы сыныпты топқа бөлу Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу

I.Үй тапсырмасын сұрау (4 мин) «Миға шабуыл» әдісі

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру
Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау Мұғалім берген тапсырманы орындау

II.Ой қозғау «Трек сызбасы» әдісі

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Өткеа тақырыпты түсініп негізгі мағынасын көрсету үшін арнайы трек сызба әдісін инетербелсенді тақтада пайдалану
Жобасы: Мен тек жалпы көрсетемін олар өздері интербелсенді тақтада сызып толық мағанасын түсіндіреді
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу
Топпен жұмыс жасау арқылы трез сызбасын көрсетеді

II.Мағынаны ашу: « Менің сыныбым» туралы жаңа тақырыпқп байланысты «Аквариум» әдіс»
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады.

IV.Топпен жұмыс (8 мин) Постермен жұмыс
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікрлерін сурет арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады. Табиғат туралы өз ойларын суретке салады Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау
Постер бойынша қорғайтын тақырыптар:
- Менің сыныбым қандай?
-Менің сыныбым тамаша
V.Сергіту сәті: (1 мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Сергіту сәтін ұйымдастыру қадағалау Берілген тапсырманы орындау
VI.Семантикалық картамен жұмыс
«Жаңа тақырып төңірегінде» ( Топ бойынша семантикалық картаны толтырады, бағалау) (10 мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты семантикалық карта таратады топқаы Оқушылардың мақсаты берілген семантикалық картадағы сұраққа өз ойларын толтыру арқылы жеткізу

VII.Қорытындылау: (сұрақ-жауап) (3 мин)
6 Бұл сабақты мен қалай түсіндім?
7 Менің сыныбым қандай
8 Білімді жетілдіруде не істеу керек?
9 Алған білімнің не үшін қажет деп ойлайсыңдар?
VIII.Рефлексия: Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин)
ББҮ кестесін толтыру
IX.Бағалау: Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау парақшалары
X.Үй тапсырмасы: Оқулық бойынша тапсырма



Күні: Сыныбы: 3г,д,е,ж. Бекітемін: Курманалиева Х.К.

Сабақ тақырыбы: Біздің сынып

Сабақтың мақсаттары Оқушылар тақырыпты оқу арқылы , түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, ойын тиянақтап жеткізе білуге, анасын сыйлауға дағдыланад.
Күтілентін нәтижесі: Тақырыпты түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы,тақырыпты дұрыс орындауға дағдыланады

Негізгі идеялар: Жаңа сөздіктермен тәсілдерімен танысу арқылы тақырыпты терең меңгеру.
Сабақта қолданылатын материалдар: Үлестірмелі материалдар, маркер

Оқыту әдістері: Миға шабуыл
Автрорлық орындық
Спираль
проблемалық сұрақ, деңгейлеп оқыту,ББҮ  Топтық жұмыс
 Жұптық жұмыс
 Шығармашылық жұмыс
Дерек көздері: «Біздің сынып» тақырыбына берілген материалдар:
www.РефератOff.kz
www. bilimdiler.kz

Тапсырмалар: І. Үй тапсырмасын сұрау.
ІІ. Ой қозғау.
ІІІ. Мағынаны тану.
ІV. Топтық жұмыс.
V. Шығармашылық тапсырма

Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу (2 мин)
Сыныпты топқа бөлу (кескіндер арқылы)

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
«Мозайка» әдісі бойынша сурет арқылы сыныпты топқа бөлу Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу

I.Үй тапсырмасын сұрау (4 мин) «Миға шабуыл» әдісі

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру
Карточкалармен берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау Мұғалім берген тапсырманы орындау

II.Ой қозғау «Спираль» әдісі

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру.Өз ойларын, пікірлерін ашық айту
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу
Топпен жұмыс жасау: Оқушылар көлемді мәтінді әрқайсысы жеке-жеке топ ішінде оқып шығып топпен талқылайды, сосын топтар құрамы өзгертіліп, құрамында әр бастапқы топтан бір белсенді оқушы бар жаңа (сарапшылар тобы) топтар құрылды.Құрылған сарапшы топ берілген тапсырмаларды біріге талқылап орындайды Осыдан кейін олар өз топтарына қайта оралып, өздерінің бұрынғы топтағы достарына кезекпен өз жанұяларында түсінген материалдарын тиянақты түрде жеткізіп, үйрет керек

III.Мағынаны ашу: «Біздің сынып» «Авторлық орындық» әдісі / 7 мин/

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату, кітаптан Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және оөз пікірлерін ортаға салады.Ортаға тақырыпты жақсы менгерген оқушы шыгып сабақты түсіндіреді
IV.Топпен жұмыс (8 мин) Постермен жұмыс

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікрлерін сурет арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау
Постерде жасалатын тақырыптар әр топқа:

V.Сергіту сәті: (1 мин)

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Сергіту сәтін ұйымдастыру қадағалау Берілген тапсырманы орындау
VI.Проблемалық сұрақтар
Жаңа тақырыпқа қатысты оқушылар бір- біріне сұрақтар дайындайды (кітаппен картамен жұмыс, талдау, бағалау) (6 мин)

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма қағаздарын таратады Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын сурет арқылы жеткізу

VII.Қорытындылау: (сұрақ-жауап) (3 мин)
1. Өздігінен білім алудың әдістері қандай?
1. Білімді өмірлік тәжірибеде қолдану деген не?
2. Алған білімнің не үшін қажет деп ойлайсыңдар?
VIII.Рефлексия: Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин)
IX.Бағалау: Өзін-өзі бағалау (2 мин)
X.Үй тапсырмасы: Оқулық бойынша тапсырма Тәрбие.орг сайтынан Сынып заттары. Менің сыныбым. Біздің сынып. Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Куаналиева Акмарал Танатаровна

БҚО Атырау қаласы №17 мектеп - лицейі орыс сыныптарындағы қазақ тілі пәнінің мұғалімі

Пікірлер: 0

avatar