Табиғатқа саяхат Жж дыбысы мен әрпі

  • Жүктеулер: 0
  • Көрсетілім: 306
  • Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар
  • 13/Фев/2017

Жарияланған материалдың жеке номері: 21724


Сабақтың тақырыбы: Табиғатқа саяхат Жж дыбысы мен әрпі Мектеп: Херсон негізгі мектебі

Уақыты: 25.01.2017 ж Мұғалімнің аты-жөні: Ерхожаева Гулнара Утегеновна
Сыныбы: 1 класс Қатысқан оқушылар саны: 2 Қатыспағандар саны: 0
Осы сабақтың сол мақсатқа қол жеткізуде тигізетін үлесі
1.3.5.1 Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба , сурет белгілері қолдана отырып, жай сөйлемдер мәтін құрастыру және жазу.
1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау
1.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мәндес, көп мағыналы мәндес,көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату
Ж.10.1 Заттың атын ,санын, сынын,қимылын білдіретін сөздерді ажырата алады және орынды қолдана біледі.
1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.
Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар орындай алады:
Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіреді.
Оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу қолданады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Заттың атын ,санын, сынын,қимылын білдіретін сөздерді ажырата алады және орынды қолдана біледі
Кейбір оқушылар орындай алады:
Мұғалімнің көмегімен тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба , сурет белгілері қолдана отырып, жай сөйлемдер мәтін құрастырады және жазады.

Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады: мәтіндегі сөздерді зейін қойып тыңдайды, түсінеді, дұрыс атайды, сұраққа жауап береді, салыстырады.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Диалог құруға, шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: түйенің өркеші,қарғаның тұмсығы
«Ой қозғау».Талқылауға арналған сұрақтар:
Өркеш не үшін керек?

Алдыңғы білім Жж дыбысы. Сөздерді диктант түрінде жаздыру және оқыту.

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығу түрлері Оқыту ресурстары
Басы
5 минут Кіріспе.
Ынтымақтастық орта қалыптастырады:
Көтеріліп шаңырақ,
Уықтары шаншылар
Керегелер керіліп,
Өрімдей боп өрілер.
Бәріміз жүрсек айналып,
Киіз үй боп көрінер.
М.І.Ә : Тақтаға бірнеше суреттерді қыыстырамын. Бұл-не?
-Жауын
- Әже
- Жарыс
Тақтаға сөздерді жазамыз.Балалардың назарын ж дыбысына бұрамыз. Демек ж дыбысы сөздің басында, ортасында келеді екен. Презентация

Ортасы
• Минут

Сергіту сәті Оқу кезеңі
Оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу қолдану)
-мәтіннен мағынасы қарама-қарсы сөздерді табу.
Жақсы –жаман
Ойлан тап;
Суреттерлер арқылы «Ж» дыбысын анықтау.
Мысалы: 7-жеті оның сан екенін айтады
«Көркем жазу».
Оқушылар дәптерлеріне «Жж» әрпін жазады.

Музыкалық сәт
Сурет арқылы қарама-қарсы сөздерді табу
Жуан-жіңішке
Алыс-жақын
Дескриптормен таныстыру, түсіндіру.

Сөздегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды анықтайды және буындап оқиды 3 балл
Сурет арқылы мағынасы қарама-қарсы сөздерді табады және жаза алады 4 балл

Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба сурет, белгілер қолдана отырып, жай сөйлемдер / мәтін құрастырады және жазады. 5 балл
4-тапсырма
Мәтін
Диалогті оқу. Сызба арқыл сұрақтың жауабын береді.

Бекіту. «ыстық картоп» ойыны.
-Ж қандай дыбыс
-ж –дан басталатын сөздерді айт
- дауыссыз ұяң ба?
- ж сөздің ортасында келе ме?

Аудиомәтін, суреттер, иллюстрациялар

дескриптор

суреттер
Соңы
10 минут
Рефлексия: « Бағдаршам» әдісі.
Қызыл түс - «мен мүлдем түсінген жоқпын, сары түс– «мен жартылай түсіндім;
Жасыл түс – мен бәрін де түсіндім! слайд
Үй тапсырмасы Зз дыбысы бар сөздерді теріп жазу күнделік

Сабақтың тақырыбы: Табиғатқа саяхат З дыбысы мен әрпі Мектеп: Херсон негізгі мектебі

Уақыты: 17.01.2017 ж Мұғалімнің аты-жөні: Ерхожаева Гулнара Утегеновна
Сыныбы: 1 класс Қатысқан оқушылар саны: 2 Қатыспағандар саны: 0
Осы сабақтың сол мақсатқа қол жеткізуде тигізетін үлесі
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру
1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу қолдану)
1.2.5.1 мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап беру (мұғалімнің көмегімен)
1.3.5.1 тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба сурет, белгілер қолдана отырып, жай сөйлемдер / мәтін құрастыру және жазу.
1.3.11.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгіні қою.
Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар орындай алады:
Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіреді.
Оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу қолданады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап береді. (мұғалімнің көмегімен)

Кейбір оқушылар орындай алады:
тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба сурет, белгілер қолдана отырып, жай сөйлемдер / мәтін құрастыру және жазу.
Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгіні қояды
Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады: мәтіндегі сөздерді зейін қойып тыңдайды, түсінеді, дұрыс атайды, сұраққа жауап береді, салыстырады.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: өркеш,тұсық
Диалог құруға, шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: түйенің өркеші,қарғаның тұмсығы
«Ой қозғау».Талқылауға арналған сұрақтар:
Өркеш не үшін керек?

Алдыңғы білім Суреттер арқылы оқушылардың сөздік қоры деңгейлерін анықтау.

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығу түрлері Оқыту ресурстары
Басы
5 минут Кіріспе.
Ынтымақтастық орта қалыптастырады: -Балалар, бәріміз терезеге қарайықшы, қазір жылдың қай мезгілі екен? (қыс)
Жұмбақ жасыру;
Қыста жер бетін жабады, ал көктемде су боп ағады. (қар)
-Қар қандай?
Қар қай мезгілде жабады ?
-қыс
Менде бар, сен де бар, онымен көреміз, ол күлімдей алады,одан жас шығады.
Ол нқай мүшеміз, кім табады?
-көз. Тақтаға «көз» деп жазамын. Бізге қай әріп таныс емес? Жарайсыңдар балалар бүгін біз «З» дыбысын өтеміз. Зз дыбысы дауыссыз, ұяң болып келеді. Ол сөздің басында , ортасында және соңында да келе береді.
Тақтаға бірнеше сөз жазамын.т Көз, заң, аз, қаз (сәйкестендіру) Презентация

Ортасы
• Минут

Сергіту сәті Оқу кезеңі
Оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу қолдану)

«Көркем жазу».
Оқушылар дәптерлеріне «Зз» әрпін жазады.

Мәтінді оқу кезеңі
Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап беру (мұғалімнің көмегімен)

Музыкалық сәт

Дескриптормен таныстыру, түсіндіру.

5-6 сөзді
буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу қолдану 3 балл
Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгіні қою. 4 балл

Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба сурет, белгілер қолдана отырып, жай сөйлемдер / мәтін құрастырады және жазады. 5 балл

2 – тапсырма.
Қозы, сағыз,өзен, Зере
Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба сурет, белгілер қолдана отырып, жай сөйлемдер / мәтін құрастыру және жазу.
Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгіні қою.

Бекіту. «Көшеде серуендеу» ойыны.
Мәтінді тағы бір рет тыңдату.
Оқушылар алған суреттеріне сөйлемдерді құрастырып айтады.
Кейбір оқушылар кластастарының қателерін түзейтіп отырады.
Оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.



Аудиомәтін, суреттер, иллюстрациялар

дескриптор

суреттер
Соңы
10 минут
Рефлексия: « Түстер сөйлейді» әдісі.
Қызыл түс - «мен мүлдем түсінген жоқпын, сары түс– «мен жартылай түсіндім;
Жасыл түс – мен бәрін де түсіндім! слайд
Үй тапсырмасы Зз дыбысы бар сөздерді теріп жазу күнделік

Сабақтың тақырыбы: Табиғатқа саяхат Әә дыбысы мен әрпі Мектеп: Херсон негізгі мектебі

Уақыты: 23.01.2017 ж Мұғалімнің аты-жөні: Ерхожаева Гулнара Утегеновна
Сыныбы: 1 класс Қатысқан оқушылар саны: 2 Қатыспағандар саны: 0
Осы сабақтың сол мақсатқа қол жеткізуде тигізетін үлесі
1.2.2.1 Мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсіну
1.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы,мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату
1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау.
1.3.8.1 Жазу жолын, жол аралық кеңестікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар орындай алады:
Мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсінеді
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжайды
Кейбір оқушылар орындай алады:
Мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы,мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажыратады
Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады: мәтіндегі сөздерді зейін қойып тыңдайды, түсінеді, дұрыс атайды, сұраққа жауап береді, салыстырады.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: аққала,кәрі
Диалог құруға, шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: түйенің өркеші,қарғаның тұмсығы
«Ой қозғау».Талқылауға арналған сұрақтар: аққаланы неден жасаймыз?
Кәрі деп кімдерді айтамыз?

Алдыңғы білім «ыстық картоп» ойыны арқылы алдыңғы білімді сұрап өтемін. З дыбысы туралы
Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығу түрлері Оқыту ресурстары
Басы
5 минут Кіріспе.
Ынтымақтастық орта қалыптастырады: -
Бала, бала балақан,
Кәне, қайсы алақан.
Саусақтарын әйбат,
Былай-былай ойнат.
Топ-топ басайық,
Жалаудан күн жасайық.
Жаса, жаса алтын күн
Жаса, жаса жарқын күн Презентация

Ортасы
• Минут

Сергіту сәті Оқу кезеңі
Оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу қолдану)
Аққала
Қыс түсті. Айнала қалың қар. Әсем мен Әсет аулаға шықты.олар аққала соқты.
- МӘТІН НЕ ТУРАЛЫ ЕКНІН СҰРАУ
- АҚҚАЛАНЫ СИПАТТАЙМЫЗ
Ақ, қардан жасалады, мұрны сәбізден жасалады, басына шелік кигізеді, екі көзіне көмір қоямыз.
(Қағазға аққала жасатамын)
2. Ойлан, тап.
Сурет арқылы қарама қарсы сөздерді табамыз.
Кәрі-жас, ақ-қара, ұзын-қысқ
«Көркем жазу».
Оқушылар дәптерлеріне «Әә» әрпін жазады.

Музыкалық сәт

Дескриптормен таныстыру, түсіндіру.

Мәтінді буындап оқи алады, мазмұнын түсіне алады. 3 балл
Мәтінді жүргізіп оқи алады, мазмұнын тақырыбы немесе иллюстациясы бойынша айта алады. 4 балл

Иллюстация арқылы мәтін түзе алады. Жазу жолын, жол аралық кеңестікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.
5 балл

2. суреттер арқылы жұмбақтың жауабын табу
Таңмен көзін ашады,
Әлемге нұрын шашады.
(ӘТЕШ)
Жұмбақтың жауабына дыбыстық талдау жасау.
Бекіту. «Бинго» ойыны арқылы бекітемін
Лотоға түскен сандарға байланысты сұрақтар беру. Мысалы: 16 - сұрақ.
«Ә әріп қандай дыбыс»

Аудиомәтін, суреттер, иллюстрациялар

дескриптор

суреттер
Соңы
10 минут
Рефлексия: « Түстер сөйлейді» әдісі.
Қызыл түс - «мен түсінген жоқпын,
сары түс– «мен жартылай түсіндім;
Жасыл түс – мен бәрін де түсіндім! слайд
Үй тапсырмасы Әә дыбысы бар сөздерді теріп жазу күнделік

САБАҚ: Табиғатқа саяхат Ө дыбысы мен әрпі.Көңілді серуен Мектеп: Херсон негізгі мектебі

Күні: 13.01.2017ж Мұғалімніңаты-жөні: Ерхожаева Г.У

СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары
1.2.6.1 Мәтіннің түрлері мен жанырын, стилін анықтау
1.2.5.1 мәтін бойынша сұрақ қоя білу және жауап бере білу
1.2.4.1 Мәтіндегі сөздердің мағынасын түсіну
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады: Мәтіндегі сөздердің мағынасын түсінеді, мұғалімнің көмегімен 4-5 сөзді жаза алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтін бойынша сұрақ қоя біледі және жауап бере біледі, өз бетінше 5-6 сөз жаза алады


Кейбір оқушылар орындай алады:. Мәтіннің түрлері мен жанырын, стилін анықтады, әңгімелейді, 5-6 сөзді еркін жаза алады





Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады:мәтінді тізбектеп оқи алады, мәнерлеп оқи алады, сөздерді жазып, дыбыстық талдау жасай алады
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: өзен, көрші
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: көрші ме?
Көрші деген кім?
Талқылауға арналғансұрақтар:- Бұл не?Ол қандай
Не себепті …. депойлайсыз?
Алдыңғы оқу: «Тізбектелген пойыз» әдісі мектептегі күн

Жоспар
Жоспарланған
уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар

Басы
І. «Шаттық шеңбер» «Келші, досым, айналайын,
Құшақтайын аймалайын» деп оң жағымызда,содан кейін сол жағымызда тұрған баланы құшақтап, бір-бірімізбен амандасайық.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
ІІІ. Қызығушылығын ояту.

Ортасы
1.Жоғалған әріп ойыны арқылы сөздерді жазу
..рік, к..рші, к..рпе, к.гершін, ..гіз
2. мәтіндегі сөздердің мағынасын ажырату,жанрын анықтау
3. мәтін бойынша бір-біріне сұрақ қою, жауап беру
4. дәптермен жұмыс
5. тақтамен жұмыс жасау
Дескриптор
«5» -түрлі жанрдағы мәтінді мәнерлеп оқи алса,
«4» - мәтінді жүргізіп оқыса,
«3» - сөздерді буынға бөліп оқыса.
АКТ
Соңы
Кері байланыс үшін суреттер көрсетіледі және сол суреттің астына сөздерді жазып «ң» дыбысыны тауып отырады және талдайды.
Рефлексия «Бағдаршам» әдісі
Жасыл түс- түсіндім
Сары түс—түсіндім, бірақ барлығын емес.
Қызыл түс- ештеңе түсінбей қалдым.
Қосымша ақпарат



САБАҚ: орманға саяхат. ң дыбысы мен әріпі Мектеп: Херсон негізгі мектебі

Күні: 11.01.2017ж Мұғалімніңаты-жөні: Ерхожаева Г.У

СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жие кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану
1.2.6.1 Мұғалімнің көмегімен ерекшелігіне қарай мәтін жанырын(өлең, әңгіме,ертегі) ажырату
1.3.11.1 сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қою
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады: сөздерді буындап оқи алады және мұғалімнің көмегімен мәтін жанрын ажырата алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: жиі кездесетін сөздерді тұтас оқи отырып, мәтін жанрын мұғалм көмегімен ажырата алады


Кейбір оқушылар орындай алады: сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қояды.




Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады:мәтінді буындап оқи алады, сөздерді жазып, дыбыстық талдау жасай алады
Пəнгеқатыстысөздікқор мен терминдер: қоңырау, құмырсқа
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Адал достық, достық деген не? қоңырау үні
Талқылауға арналғансұрақтар:- құмырсқаның достары шын достар ма?
Не себепті …. депойлайсыз?
Алдыңғы оқу: «Тізбектелген пойыз» әдісі арқылы

Жоспар
Жоспарланған
уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар

Басы
І. «Шаттық шеңбер» «Келші, досым, айналайын,
Құшақтайын аймалайын» деп оң жағымызда,содан кейін сол жағымызда тұрған баланы құшақтап, бір-бірімізбен амандасайық.

«ББҮ» КЕСТЕСІМЕН ЖҰМЫС;
Білемін Білгім келеді Үйрендім

Оқушыларға алғашқы 2 бөлігін толтырту;

Ортасы

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жие кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану
-«Қоңырау» буындап оқыту
-Жетекші сұрақтар қоя отыру
-мағынаны ашу
1.2.6.1 Мұғалімнің көмегімен ерекшелігіне қарай мәтін жанырын(өлең, әңгіме,ертегі) ажырату
-Құмырсқа ертегісін аудиоматериал арқылы тыңдатамын
- Мәтіннің мазмұнын сұраймын
- Мәттіннің ертегі жанырына жататынын өздеріне дәлелдетемін
Сергіту сәтін орындату;
сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қою
Менің атам аңшы. Шаңсорғышпен үй жинадым.
-сөйлемді көшіріп жаздырту
-сөйлемді бас әріппен жаздыру
-тыныс белгіні қою орнын үйрету АКТ
Соңы
«ББҮ» КЕСТЕСІМЕН ЖҰМЫС;
Білемін Білгім келеді Үйрендім

Оқушыларға алғашқы 2 бөлігін толтырылғандықтан, соңғы 1 бөлігі толтырылады.

Кері байланыс үшін суреттер көрсетіледі және сол суреттің астына сөздерді жазып «ң» дыбысыны тауып отырады және талдайды.
Рефлексия «Бағдаршам» әдісі
Жасыл түс- түсіндім
Сары түс—түсіндім, бірақ барлығын емес.
Қызыл түс- түсінбеген жерлерім бар
Қосымша ақпарат



САБАҚ: орманға саяхат. Бб дыбысы мен әріпі Мектеп: Херсон негізгі мектебі

Күні: 08.02.2017ж Мұғалімніңаты-жөні: Ерхожаева Г.У

СЫНЫП: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары
1.2.5.1 мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап беру. (мұғалімнің көмегімен)
1.3.10.1 заттың атын санын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажырата алу және оларды қолдана білу
1.1.5.1 түрлі жағдаятта этикет сөзін қолдана білу
1.3.5.1 тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, жай сөйлемдер / мәтін құрастыру және жазу
1.3.8.1 жазу жолын , жоларалық кеңестікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады: Сюжетті сурет бойынша сұрақтарға жауап береді

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: сюжетті сурет арқылы мәтін құрастыра алады және сұрақтарға жауап береді


Кейбір оқушылар орындай алады: сюжетті сурет арқылы мәтін
құрастыра алады және сұрақтарға жауап береді. Диологқа қатысады.
Жұбына суретке байланысты сұрақтар қоя алады.


Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады:мәтінді буындап оқи алады, сөздерді жазып, дыбыстық талдау жасайды және заттың атын білдіретін сөздерді табады.
Пəнге қатысты сөздікқор мен терминдер: табиғат, бақбақ
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: көбелектің қанаты, табиғат аясы, көл жағасы
Талқылауға арналғансұрақтар:- қай мезгіл?
Не себепті …. депойлайсыз?
Алдыңғы оқу: «Тізбектелген пойыз» әдісі арқылы

Жоспар
Жоспарланған
уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар

Басы
І. «Шаттық шеңбер»
«Келші, досым, айналайын,
Құшақтайын аймалайын» деп оң жағымызда,содан кейін сол жағымызда тұрған баланы құшақтап, бір-бірімізбен амандасайық.
Балалар, біз «Бб» дыбысын білеміз. өйткені біз кеше оны өттік.
«Ыстық картоп» ойыны арқылы білімдеріңді тексеріп шығайын.
1.Бб дыбысы қандай дыбыс.
2. «б» дыбысы сөздің қай жерінде келеді.
3. «Бақбақ» сөзінде неше б дыбысы бар?
4. Б дыбысы үнді ме? Ия немесе жоқ

«ББҮ» КЕСТЕСІМЕН ЖҰМЫС;
Білемін Білгім келеді Үйрендім
Дауыссыз дыбыс екенін білемін. Дауыссыз дыбытың қай түріне жататынын білгім келеді
Оқушыларға алғашқы 2 бөлігін толтырту;

Ортасы


Сергіту сәтін орындату;
«Әсем табиғат» тақырыбында иллюстация бойынша мәтін құраймыз.
Сұрақтарға жауап береміз.
Заттың атын білдіретін сөздерді табу.
Мысалы: ағаш, көбелек, көл, бала

АКТ
Соңы
«ББҮ» КЕСТЕСІМЕН ЖҰМЫС;
Білемін Білгім келеді Үйрендім
Б дыбысы ұяң дауыссыз. Ол сөздің басында , ортасында, соңында келеді.
Оқушыларға алғашқы 2 бөлігін толтырылғандықтан, соңғы 1 бөлігі толтырылады.
2-тапсырма
Көбелек қонған заттарды атайды. Дәптерлеріне жазып, суреттегі заттардың ортақ атын айтады.
Кері байланыс үшін суреттер көрсетіледі және сол суреттің астына сөздерді жазып «ң» дыбысыны тауып отырады және талдайды.
Рефлексия «Бағдаршам» әдісі
Жасыл түс- түсіндім
Сары түс—түсіндім, бірақ барлығын емес.
Қызыл түс- түсінбеген жерлерім бар
Қосымша ақпарат Тәрбие.орг сайтынан Табиғатқа саяхат Жж дыбысы мен әрпі Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Ерхожаева Гулнара Утегеновна

Пікірлер: 0

avatar