«Тіктөртбұрышты параллелепипедтің көлемін табу»

  • Жүктеулер: 1
  • Көрсетілім: 102
  • Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар
  • 19/Ноя/2017

Жарияланған материалдың жеке номері: 23348


Сынып: 4 Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Мұғалімі Тенисбаева Ләззат Маратқызы
Мектебі №3 орта мектебі
Сабақтың тақырыбы Тіктөртбұрышты параллелепипедтің көлемін табу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.1.1.8. тіктөртбұрышты параллелепипедтің көлемі туралы түсініктерін қалыптастыру
1.1.1.3. көлемді фигуралардың көлемін есептеп табу ережесін, формуласын меңгерту; есептеуде математикалық заңдылықтар мен терминдерді қолдану;
Сабақтың мақсаттары Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері Көлемді таба алады.
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс технология, дүниетану
АКТ қолдану дағдылары Интер. тақта, А4 қағаз,маркер, медаль
Тілдік құзыреттілік Пішін, текше,көлем, тіктөртбұрышты параллелепипед
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге.
Жарқырап күн де ашылды,
Нұры бізге шашылды.
Бәріміз алақанымызды ысқылап, жылуымызды берейік.
Топқа бөлу
1. Парллелепипед
2. Шаршы
3. Текше
«Кім шапшаң?»
Қорытынды: мұнда артық фигуралар – текше мен тіктөртбұрышты парллелепипед, себебі олар көлемді фигуралар, қалғандары жазық фигуралар.
Шаттық шебері




Сабақтың ортасы

Проблемалық сұрақ қою:
Біздің отырған сынып бөлмесінің ішінен менің қолымдағы текше мен тіктөртбұрышты параллелепипдтің қаншасы орын алып тұруы мүмкін? Яғни оның көлемінің қанша екендігін қалай білуге болады? Оны білу үшін жаңа тақырыпқа назар аударайық.
Мұғалімнің түсіндірмесі.

1см 3 1 дм 3 1м 3


І топ ІІ топ ІІІ топ
№1
5 м3= 5000 дм3 10 000 см3 > 5 дм3 5 см3 = 5 000 мм3
5 дм3 =5 000 мм3 1 м3 = 10 000 см3 1дм3 >500 000 м м3
№2 Ауызша талдап орындалады.

№4


№5


Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

Кубик,
А4 қағаз
маркер
Сергіту сәті
Аспанға қарап
Ай көрдім.
Төмен қарап
Жер көрдім.
Оңға, солға бұрылып
Егеменді ел көрдім.
-Балалар, бұл жерде «Егеменді» ел деп отырғанымыз қай ел?
-Қазақстан
-Біз тұрып жатқан елді мекен қалай аталады?
-Шалқар
-Биыл Шалқарға қанша жыл?
-85 жыл Сергіту сәтіне арналған жинақ
Қызықты тапсырмалар

Ой толғаныс Топпен жұмыс.
І топ ІІ топ ІІІ топ


Логикалық тапсырма


Балық қаңқасы әдісі


Түтікше, ермексаз, шырпы, құлақтазалағыш, сызғыш

А3 форматты ламинадталған қағаз,маркер

Сабақтың соңы

Үй тапсырмасы№6,111-бет
Сабаққа жақсы қатысқаны үшін барлық оқушыларға медаль таратады.



Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді қол салынған суреттер арқылы бағалау.


Бәрін түсіндім. Маған әлі де көмек қажет. Түсінген жоқпын

Қолдар үлгісі Тәрбие.орг сайтынан «Тіктөртбұрышты параллелепипедтің көлемін табу» Бастауыш сыныпқа арналған ашық сабақтар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: ТЕНИСБАЕВА ЛӘЗЗАТ МАРАТҚЫЗЫ

АҚТӨБЕ ОБЛЫСЫ ШАЛҚАР ҚАЛАСЫ №3 ОРТА МЕКТЕБІ БАСТАУЫШ СЫНЫП МҰҒАЛІМІ

Пікірлер: 0

avatar