Жасушаның құрылымдары. Олардың құрылысы мен атқаратын қызметтері, жасушалық қосындылар

  • Жүктеулер: 0
  • Көрсетілім: 325
  • Биологиядан ашық сабақтар
  • 05/Дек/2016

Жарияланған материалдың жеке номері: 20356


Алматы облысы, Талғар ауданы, Талдыбұлақ ауылы,
Қапиза Әбдіғұлов атындағы №34 орта мектеп -гимназиясы
Биология пән мұғалімі Құджабекова У.У

Күні: Пәні: Биология
Сынып: 9
Сабақтың тақырыбы Жасушаның құрылымдары. Олардың құрылысы мен атқаратын қызметтері, жасушалық қосындылар
Сабақтың мақсаты Жасушаның құрылысы мен құрамын түсіндіру. Жасуша оның органоидтарының құрылысын , атқаратын қызметтері н және жасушалық қосындылар туралы білім беру
Күтілетін нәтиже • Оқушы мәтін бойынша жұмыс істей білуге дағдыланады;
• Тапсырманы өз бетінше орындауға үйренеді;
• Сынып оқушыларының бірімен қараым-қатынастары нығаяды;
• Қойылған мәселені жетік меңгеріп одан әрі өрбітеді;
• Ақпараттық білімдері сараланады;
Ресурстар Плакат, маркер, бағалау парақшасы, қима қағаздары
Сабақтың барысы
Сабақ кезендері

Сабақтағы іс-әрекет Бағалау Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі

Қызығушылықты ояту
Сәлемдесу, сынып оқушыларын түгендеу.
Сергіту сәтіне «Табиғат кереметі» суреттерін көрсету.
Сыныпты жасуша органоидтары туралы жыр шумақтарымен топқа бөлу:
1. Жасуша
2. Ядро
3. Мембранасыз органоидтар
4. Цитоплазма

Интерактивтік тақта,
қима қағаздар
Мағынаны тану Әр топ термин сөздерді жазып, оның мәніне түсініктеме береді. Мәтінмен жұмыс істейді. Термин сөздерді қолданып баяндайтын ойларын жазу ұсынылады.

«Ой қозғау» әдісі
Әр топ берілген сурақтарға жауап береді және берілген тапсырмалармен жұмыс істейді. Ақпарат көздерін пайдаланады.

Постер қорғау
Оқушылар өз тобының атына байланысты постер жасап, оны қорғайды. Әр топ әр түрлі әдіспен қорғайды:
1 топ – Түймедақ
2 топ - Пирамида
3 топ – Кластер
4 топ - Бесбармақ Оқушылар бағалау парақшасы бойынша өздерін бағалайды

Оқушылар бағалау парақшасы бойынша өздерін бағалайды

Топ бір- бірін бағалайды
Бағалау парақшасы

Бағалау парақшасы

Маркер, плакат
Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек »
Қабілетті оқушы мен деңгейі төмен оқушыны анықтау Топ бір- бірін бағалайды
Қорытындылау Әр топ көшбасшысы сұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылайды.
Үйге тапсырма: Мәтінді оқып, деңгейлік сұрақтарға жауап беру Өз –өздерін бағалайды Тәрбие.орг сайтынан Жасушаның құрылымдары. Олардың құрылысы мен атқаратын қызметтері, жасушалық қосындылар Биологиядан ашық сабақтар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Құджабекова У.У

Пікірлер: 0

avatar