Мәпелейсің мені,анам! Сухомлинский. Ақ шаш

  • Жүктеулер: 0
  • Көрсетілім: 131
  • Авторлық бағдарлама
  • 14/Дек/2017

Жарияланған материалдың жеке номері: 23488


Материал тегін жариялап, сертификат алу

 

Мәпелейсің мені,анам!

  • Сухомлинский. Ақ шаш

 

Мектеп:Краснознаменное орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің есімі:Тулебоева Б.М

 

СЫНЫП: 2

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ негізделген оқу

мақсаты (мақсаттары)

2.1.2.1.Шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша өз сөзімен мазмұндау және сахналау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Мәтінді оқиды,түсінеді,бағалауға қатысады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырыпты болжайды,әңгімені мазмұндайды,сахналық қойылымды көрсетеді.

Кейбір оқушылар:

Мәтіндегі негізгі ойды табады,мақал мен мәтінді байланыстырады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.

Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Тілдік құзіреттілік

 

Ана Мейірлі Қадірлі

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, сахналау, бес жолды өлең,көрнекілік,рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі

Жоспарлан ған

уақыт

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Басталуы 5 минут

 

Қызығушылықты ояту

 

Ой сергек

 

Апам үшін күнде мен

Отынға ағаш жарамын.

Су құямын гүлге де,

Дүкенге де барамын.

Сыпырамын үй ішін

Жуам ыдыс-табақты

Жылай қалса бөпемді

Жұбатамын ойнатып.

 

 

 

 

Топқа бөлу

 

Қағаз қиындыларына жазылған мақалдар арқылы топқа бөлінеді.

 

Ақ шашты ана: жастығым-балам дейді. Ақылды бала: ай-күнім-анам дейді.

 

Мақалдар арқылы сабақтың тақырыбын ашу.

 

 

 

 

АКТ

 

(қимыл-қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мақал жазылған қағаз қиындылары

 

 

Ортасы 25 минут

Білу және түсіну.Ой қозғау

 

Алпамыс батыр жырынан:

Ақ сүт берген ананың

Балада хақы көп болар.

Ана деген мейірлі

Сыйлай гөр,балам,анаңды.
 

Оқылым:

 

«Ақ шаш» мәтінін түсініп оқу.

 

Айтылым: Жұптық жұмыс

 

Мәтіндегі негізгі ой қандай мәселеге құрылғанын мәтіннен мысалдар келтіріп мазмұндап,түсіндіру.

Жетістік критерийі:Мәтіндегі негізгі ойды таба алады

Шығарманың үзіндісін өз сөзімен мазмұндай алады.

 

ЖК бойынша бағалау

 

Сахналау. Топтық жұмыс

 

Мәтін мазмұны бойынша сахналау

 

Жетістік критерийі:Әңгімені сахналық қойылымда көрсете алады.

Актерлік шеберлігі байқалады.

 

ЖК бойынша бағалау

 

 

 

 

Оқулық.

 

Хрестоматия

оқулығы

 

 

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

2 минут

 

 

 

«Қара жорға» биі

 

АКТ

Аяқталуы 13 минут

Жазылым:

Дәптермен жұмыс.

 

Дәптерлеріне аналарын қуантатындай бес сөз ойлап жаздыру.

 

«Ана» тақырыбына бес жолды өлең жазу.

 

 

 

Жұмыс дәптері

Үйге тапсырма:

«Ана» тақырыбына эссе жазу.

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?

 

 

 

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

             
Тәрбие.орг сайтынан Мәпелейсің мені,анам! Сухомлинский. Ақ шаш Авторлық бағдарлама материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Тулебоева Б.М

Пікірлер: 0

avatar