Меню
Артқа » » » » Материал жариялау
Теңдеуге есептер шығару
  • 05.12.2016
  • 74 Көрсетілім
  • Талқылау
  • Жарияланған материалдың жеке номері: 20340

Материалды Tarbie.org сайтынан тегін жүктеу (26.1Kb)

М.Әбенова атындағы жалпы орта мектеп

Ашық сабақ

Тақырыбы: «Теңдеуге есептер шығару»

Сынып: 5 «Ә»
Пән мұғалімі: З.Есболғанова

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Сабақ: Мектеп:
Күні: 18.10.2016 Мұғалімнің есімі: Есболғанова Замира
Сынып: 5 «Ә»
Сабақтың тақырыбы: Теңдеуге есептер шығару
Сабақ негізделген оқу
мақсаты Оқушыларға теориялық білімдерін негіздей отырып, есептер шығаруға, шапшаңдыққа, математикалық анықтамаларды дұрыс жеткізе білуге дағдыландыру.

Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:
Теңдеу ұғымын түсінеді, бірақ кейбір тапсырмаларды орындауда қиналады.
Оқушылардың басым бөлігі: Теңдеу бөлімін түсіне отырып, А және В деңгейлі тапсырмаларды орындай алады.

Кейбір оқушылар: Теңдеудің анықтамасын өз бетінше қорыта отырып, барлық тапсырмаларды өз бетінше орындай алады.


Тілдік мақсат Оқушылар:
Теңдеу тақырыбында алған теориялық білімін есептер шығаруда қолдана алады. Теңдеудегі айнымалы ұғымын түсіне отырып, А,В,С деңгейлі тапсырмаларды орындай алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Теңдеу, айнымалы, х, белгісіз.
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:
• Теңдеу дегеніміз не?
• Айнымалы дегеніміз не?
• Әріпті өрнектен не айырмашылығы бар?
Талқылауға арналған тармақтар:
• Теңдеуді шешу қандай жолмен орындалады?
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?


Жазылым бойынша ұсыныстар:
Теңдеу-

Алдыңғы тақырып
• Теңдеу.•
Жоспар

Жоспарлаған
уақыт
Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

Табыс критерийлері:
1. Үй тапсырмасын тексеру.
2. Жаңа тақырыпты толық меңгеру.
3. Жаңа тақырып бойынша берілген А,В, тапсырмаларды орындау.
4. Жаңа тақырыпты қорытындылау.

Ұйымдастыру (2 минут)
4 минут


Сәлемдесу.
Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру. Шаттық шеңбер
Миға шабуыл.
Теңдеу дегеніміз не?
Теңдеуді қалай шешеміз?
Айнымалы дегеніміз не?
Әріпті өрнектен не айырмашылығы бар?


Ортасы
20 минут

ДДеңгейлік тапсырмалар. А деңгей № 413-414
Х+97=103 Т 6 А 200 С 9 В 200
69-у=15 С 55 Ә 54 А 84 Д 90
N:17=9 У 153 Б 154 С 9 Е 17
110:m=11 Е 10 Л 1100 Д 11 Е 121
В деңгейі №421-422
(х-16)*9=126 Л 29 Л 30 К 24 І 25
28*(х+5)=224 З 5 Д 7 С 3 А 9
(19n-6n):4=26 І 8 А 15 З 21 В 9
(16m+5m):18=7 У 8 З 6 З 8 А 24
(17n-8n)*13=351 Е 17 Ә 54 Д 3 Е 121
(х+76):7=15 І 29 Б 154 Т 6 А 200
45 sad 4m-m)=3 Б 154 К 5 С 55 Ә 54
Тәуелсіздік-биыл тәуелсіздігімізге 25. Оқулық,
маркерлер,
плакаттар,
тақта, бор

Сергіту сәті
3 минут Серпілмелі доп. Оқушылар бір біріне допты лақтырып, бірі айтқан сөздің соңғы әрпінен келесі оқушы сөз құрайды.
Доп.

Қатені тап
13 минут Дүкендегі орам матадан 16 м мата сатылды. Қалған матадан әрбір көйлекке 3 метрден жұмсап, 8 көйлек тігілді. Дүкендегі орам мата алғашқыда неше метр болған?Берілген тапсырмадағы қатені табу керек.
№419 a
(х-16)*3=8
x-16=24
x=8 Жауабы: 40 м Қоймадағы ұннан 165 т ұн сатылған соң, қалған ұнды әрқайсысына 3 тоннадан 14 машинаға тиеді. Қоймада алғашқыда неше тонна ұн болған?

№419 ә
(x-165)*3=14
x-165=42
х=123
Жауабы: 207 Плакат, маркер, 5 сынып математика оқулығы
Аяқталуы
5 минут Тест тапсырма
1. (Х+3):2=5
A) 7 cool 8 C) 3
2. (X-4) *3=15
A) 9 cool 1 C)8
3. X*3=27
A) 9 cool 81 C) 3
4. X: 6=2
А)12 В)3 С)6

Жауабы: 1а, 2а, 3а, 4а Үлестірме тест жұмысы
Үйге тапсырма №420, 425
Рефлексия

Қосымша ақпарат:
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

Қосымша тапсырмалар.
Деңгейлік тапсырмалар. Сумативті және формативті бағалау.
Қазақ тілі
Тарих

Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Бүгінгі сабақ өз жоспарыма сай өтіп шықтым. Сабақта ынтымақтастық атмосферасын құрудан бастап, сабақтың әрбір бөлімі уақытқа сай өтілді.

Қорытынды бағамдау.
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1: .....................................................................................................................................................................
2:.....................................................................................................................................................................
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1: ....................................................................................................................................................................
2: ................................................................................................................................................................... Тәрбие.орг сайтынан Теңдеуге есептер шығару Авторлық бағдарлама материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Есболганова Замира Нуржигитовна

М.Әбенова атындағы жалпы орта мектеп Математика пәні мұғалімі

Ұнады ма? Достарыңмен бөліс. Қалаған әлеуметтік желінің үстін бас

Бөлімі: Авторлық бағдарлама
Көрсетілім: 74 | Жүктеулер: 0
Барлық пікірлер: 0
avatar