Меню
Артқа » » » » Материал жариялау
Қырдан келген жас қазақ
  • 13.10.2016
  • 276 Көрсетілім
  • Талқылау
  • Жарияланған материалдың жеке номері: 19670

САБАҚ: 2 сабақ
Қырдан келген жас қазақ Мектеп: №201 мектеп – лицей

Күні:14.09.2016 ж Мұғалімнің есімі: Нурова Динара
СЫНЫП: 3 Қатысқандар саны:20 Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) 1.Шоқан Уәлихановтың өмірі жайлы түсінік алады.
2.Мәтінді түсініп оқуға үйренеді; тілі, ой өрісі дамиды;
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Шоқанның балалық шағы туралы біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
Мәтіндегі негізгі ойды түсінеді.
Кейбір оқушылар:
Шоқан туралы тереңірек түсінік бере алады.
Тілдік мақсат Оқушылар:
Шоқан және оның достарына сипаттама бере алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

• Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?
• Has every learner’s choice been recorded? How can we check?
• Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?
• Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?

Талқылауға арналған тармақтар:
1. Шоқанның іс-әрекеті қызметі
2. Шоқан Уалиханов туралы әңгімелеу
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
Мәтінде «Шоқан үшін Петербургтен ұстаздар алынды» делінген соны мәтін арқылы дәләлдей аласыз ба?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Шоқанның мінезіне сипаттама беру
Алдыңғы оқу А.Құнандаев «Адам болам десеңіз»
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы
Топқа болу. 1. Ғалым: 2. Саяхатшы: 3. Суретші:

Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары:

1-Аялдама. Үй тапсырмасын тексеру. Өткенге шолу.
Үйге берілген «Адам болам десеңіз» өлеңін жатқа сұрау, қорытындылау. (5 минут)
Дискрпитор қою
1. Өлеңді жатқа айту – 1 ұпай
2. Мәнерлеп айту – 1 ұпай
Ортасы 2 – аялдама. «Ой қозғау»
Шоқан туралы не білесің? Берілген суреттерді пайдаланып, Ш. Уәлиханов туралы әңгімеле.
1. Шоқанға байланысты суретті таба алуы – 1ұ
2. Суретті таныстыра алуы – 1ұ
3 – аялдама. Мағынаны тану
Оқулықпен жұмыс
Мәтінді бөліктерге бөліп, бөлімге ат қою. «Джигсо» әдісімен оқып, мазмұндау. Топтар арасында талқылап, басқа топқа барып мазмұндау
1. Мазмұндау – 1ұ
2. Өмірмен байланыстыра алуы – 1ұ
4– аялдама. Топтық жұмыс.
І топ: Шоқанның іс-әрекеті, қызметі туралы әңгімеле
ІІ топ: Шоқан қандай адам болды.
ІІІ топ: «Шоқан» сөзіне дыбыстық талдау жаса?
Топтар өзара бірін бірі бағалайды.
5 – аялдама. Жеке жұмыс. АКТ мен дәптермен жұмыс
Күннің суретін сал. Ортасына «Шоқан» деп жаз. Шуақтарына Шоқанға теңеу жаз
1. Дәптерге жазу көркемдігі – 1ұ
2. Күн сәулесінің көптігі – 1ұ
6– аялдама. «Ия» «Жоқ» стратегиясы
1.Шоқан Омбыда оқиды. Ия жоқ
2.Кадет корпусына оқуға келді. Ия жоқ
3.Шоқанның ұстаздары аңқау Ия жоқ
4.Оның мақсаты «қазақ үшін қызмет жасау» Ия жоқ
5.Шоқанның достары Потанин Ия жоқ

Аяқталуы 7– аялдама Рефлексия. Кері байланыс
1. Бүгінгі сабақта қай аялдама тапсырмасы саған ұнады?
2. Қай тапсырма саған қиындық келтірді? Неге?
Оқушыларды бағалау. «Мимика – жест» әдісі арқылы бағалау
Қосымша ақпарат
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
• • •
Рефлексия
Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылартуралыменің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Бекітемін:

Әдебиеттік оқу
3 «ә» сынып Күні:
Сабақтың тақырыбы
Қырдан келген жас қазақ
Сілтеме Жоспар. Әдебиеттік оқу. «Атамұра» 2014 ж. Оқыту әдістемесі. Интернет желісі
Жалпы мақсаты Оқушылар Шоқан Уәлихановтың өмірі жайлы түсінік ала отырып, мәтінді түсініп оқуға үйренеді; тілі, ой өрісі дамиды; білімділікке, ізденімпаздыққа, еңбексүйгіштікке тәрбиеленеді.
Күтілетін нәтиже Ғалымның өмірінен үлгі алады, мәтінді түсінеді, білімді, ізденімпаз, еңбексүйгіш болуға тәрбиеленеді
Негізгі идеялар
Тапсырмалар «Джигсо» әдісі. Түрткі болу сұрақтары
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары:

І. Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық.
Айналаға алақанмен,
Жылулықты шашайық.
Күлімсіреп,сәттілік тілеп,
Біз сабақты бастайық. Оқушыларды өздерінің ұнатқан түстері бойынша топқа бөлу

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
Үйге берілген «Адам болам десеңіз» өлеңін жатқа сұрау, қорытындылау. (5 минут)

ІІІ. «Ой қозғау»
Шоқан туралы не білесің? Берілген суреттерді пайдаланып,Ш. Уәлиханов туралы әңгімеле.

ІV.Мағынаны тану
Оқулықпен жұмыс
Мәтінді бөліктерге бөліп,«Джигсо» әдісімен оқып, мазмұндау. Топтар арасында талқылап, басқа топқа барып мазмұндау

V. Cөздік жұмыс
1. Сергіту сәті.
Топтық жұмыс. Топтарға өлең жолдарын талдауға тапсырма беріледі.
І топ: Шоқанның іс-әрекеті, қызметі туралы әңгімеле
ІІ топ: Күннің суретін сал. Ортасына Шоқан деп жаз. Әрбір сәулесіне мәтіндегі қызыл түспен ерекшеленген сөздерді теріп жаз.
ІІІ топ: Көкшіл түспен ерекшеленген кісі аттарына мән бер. Олар туралы не білесің?

VІ. Жеке жұмыс.

VІІ. Рефлексия. Кері байланыс
Бүгінгі сабақта менің жақсы меңгергенім.....
Меніңше мен ........ орындай алмадым, өйткені.......
Оқушыларды бағалау. «Мимика – жест» әдісі арқылы бағалау
Кейінгі оқу Мәтінді мазмұндау Тәрбие.орг сайтынан Қырдан келген жас қазақ Авторлық бағдарлама материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Нурова Динара

Ұнады ма? Достарыңмен бөліс. Қалаған әлеуметтік желінің үстін бас

Бөлімі: Авторлық бағдарлама | Логин: Публикатор | Ілмек сөздер: Қырдан, Жас, Авторлық бағдарлама, Қазақ, келген
Көрсетілім: 276 | Жүктеулер: 0
Барлық пікірлер: 0
avatar