Меню
Артқа » » » » Материал жариялау
Балабақша әдіскерлері мен тәрбиешілерге коучинг сабақ
  • 14.02.2017
  • 41 Көрсетілім
  • Талқылау
  • Жарияланған материалдың жеке номері: 21740

Панфилов ауданы Үшарал ауылы
«Айгөлек» балабақша меңгерушісі
Динсламова Назигуль Мукагалиевна

Балабақша әдіскерлері мен тәрбиешілерге коучинг сабақ

Тақырыбы Балабақшада жаңа технологиялардың элементтерін қолданудың тиімділігі
Мақсаты Оқыту мен оқудағы жаңа модульдік аспектілерді оқу іс-әрекет үрдісіне қолдану арқылы баланың тұлғалық құзіреттілігін дамыту.
Күтілетін
Нәтижелер
Табыстылық
өлшемдері Жаңа әдістерді тиімді қолданудың жолдарын біледі.
Жаңа тәсілдерді оқу іс-әрекетінде қолдану жолын қарастырады.
Әдістер жүйесін тиімді қолданудың маңыздылығына талдау жасайды.
Жаңа технологиялар элементтерін оқу іс-әрекетіндегі ықпалын бағалайды.
Түйінді идея Жаңа технологиялардың бірізді байланысы бір оқыту іс-әрекетінде жүйелі көрінуі оқыту сапасын арттырады.
Коуч
жазбалары Тыңдалым, айтылым, кері байланыс, сыни талдамалар.
Өткізу
кезеңдері Коуч іс-әрекеті Қатысушылар іс-әрекеті Ресурстар
Ұйымдастыру
кезеңі 1.Қатысушыларды қарсы алу
2.Қатысушылармен танысу «Атыңның әр әрпімен өз қасиеттеріңді айқындау» ойын арқылы топты таныстыру.
3.Қатысушыларды топқа бөлу «Атом және молекулалар» ойыны арқылы топқа бөлінеді.
4.Тақырыппен таныстыру (Жеті жұрттың тілін біл, жеті түрлі ілім біл» деген халық мақалындағыждай .... Құрметті әріптестер бүгін біз «Жеті модуль және оның аспектілері туралы өзекті таұырыпты қозғағалы отырмыз. «Слайд арқылы жеті модуль дегеніміз не? Ресурстық көрсетілім беремін)
5.Әр топтың жасаған жұмыстарына, қорғаған тақырыптарына өзара қолдаушы «Көңілді смайликтер» беріп отыруды тапсырамын. Бұл біздің басты оқытудағы өзара бағалауымыз болып табылатындығын бастапқыда түсіндіремін. Топ психологиялық ахуал орнатады, өзара танысады. Іс-әрекеттер топтық ортаға бөлінеді.

Смайликтер.
Ойындар топтамасы
Негізгі кезең
(орта кезең)
«Ишан және мұғалім «бейне жазбаны көрсету арқылы жеті модуль аспектілерін қайсысы? Қалай? Нендей? Мақсатқа қолданғанына талдау жасатамын. Мақсаты Жеті модульдік аспектілерді оқыту іс-әрекетінде тиімді қолданудың жолын қарастырады. Ролик көрсетіліп болғаннан кейін қандай әдістерді байқадыңыздар? Роликті көреді және талдайды, берілген сұрақтардың жауабын бірлесіп қарастырады, өзара талдау жұмысын жасайды. АКТ: бейне жазба
Оның бала оқуына қаншалықты тиімділігі болды?
Тағы қандай тәсілдері пайдалану тиімді болар еді, деп ойлайсыздар?
Сіздер әр жас тобындағы тәрбиешісіздер.
Кіші топ. Тапсырма АКТ арқылы баланың отбасы туралы әңгімелеуін қалай ұйымдастырасыздар, қандай тиімді әдісті таңдар едіңіздер сол туралы көрсетіңіздер.
Мақсаты: Әріптестердің сын тұрғысынан ойлау әдісі арқылы балаға оқу әрекетін қалай қолдануды талдайды, түсінеді, қолдану жолын қарастырады.
Орта топ. Тапсырма Диалогтік оқыту модульіндегі «Аяқталмаған ой...» әдісін пайдаланып баланың оқушылардың тыңдалымын ұйымдастыруды қалай жүзеге асырасыздар соны көрсетіңіздер.
Ересектер тобы. Тапсырма СОТ әдісінің бір элементі «Кубизм» әдісін пайдаланып баланың «доп» туралы пікір айтуын қалай ұйымдастырасыздар? Осы тапсырмаға ақылдасып әдісін көрсетіңіздер.

Жалпы топтан сұралады –Сіздер жекелей әдістерден басқа қандай әдістердің элементтерін көмекші ретінде оқыту әрекетіне қолдандыңыздар?
Шығармашылық жұмыс Әріптестерге Жеті модулді өздеріңіздің шығармашылық қабілеттеріңізге қарай белгілі бір бейнеде сипаттаңыздар. Оны не үшін олай сипаттағандарыңызды қорғаңыздар. Мақсаты топтық жұмыс, өзара оқытулармен талдаулар жасауға әріптестерді тарту. Әдістер жүйесі туралы пайымдауларын нақты жүйелеп көрсетуге машықтандыру.

Тапсырмаларды шешу жолын қарастырады, идеяларды талқылайды, жасампаздық ойларын жүзеге асырады. Айтады, дәлелдейді.

АКТ туралы ресурстары, әдістер топтамасытопқа беріледі.

ДДО әдістер топтамасы туралы ресурстар топқа беріледі.

СТО әдістері туралы ресурстар беріледі.

Флипчарт,маркер,
смайликтер
қорытынды Рефлексия: «БББ»кестесі арқылы өздеріңіз осы коучингте нені білетін едіңіздер, тағы нені білдіңіздер,болашақта нені, тағы қандай бағытта білгілерініз келетіндігін кестеге жазыңыздар.
Мақсаты: Білетінін жаңа біліммен байланыстыруларын айқындайды. Болашақта білгілері келетін тәсілдер жүйесі, ұғымдар т.б туралы жазу арқылы келсі коучингтерде қандай басымдықтарға мән беру қажеттігіне сұраныс туындатады. СТО:«БББ»
кесте Тәрбие.орг сайтынан Балабақша әдіскерлері мен тәрбиешілерге коучинг сабақ Коучинг жоспарлары материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Динсламова Назигуль Муакгалиевна

Ұнады ма? Достарыңмен бөліс. Қалаған әлеуметтік желінің үстін бас

Бөлімі: Коучинг жоспарлары | Логин: Публикатор | Ілмек сөздер: сабақ, мен, Коучинг жоспарлары, тәрбиешілерге, балабақша, әдіскерлері, коучинг
Көрсетілім: 41 | Жүктеулер: 0
Барлық пікірлер: 0
avatar