22 қыркүйек тілдер мерекесіне арналған «Тіл- өнер» атты интеллектуалдық ойын сабағы

  • Жүктеулер: 0
  • Көрсетілім: 499
  • Қазақ тілінен ашық сабақтар
  • 08/Май/2017

Жарияланған материалдың жеке номері: 22764


«Тексерілді»
Тәрбие жөніндегі орынбасары: _____________ Г.Көшкінбаева
Қысқа мерзімді сабақ жоспары. 22.09.2016ж
Сыныбы 6 «Ә» Қазақ тілі Пән Мұғ: Бурабаева Мақпал Қарабекқызы

Сабақтың тақырыбы: 22 қыркүйек тілдер мерекесіне арналған «Тіл- өнер» атты интеллектуалдық ойын сабағы

Сабақтың мақсаты
Оқушыларды ойын элементтерді қолдана отырып қазақ тілі сабағына деген қызығушылығын арттыру.

Тілдік мақсат: Оқушылар орындай алады:
Мақал-мәтелдердің жалғасын табады.
Тіл туралы өлеңдер оқиды
Пәнге қатысты сөздік қор: Сөз, сөз тіркестері: тіл тас жарады....
Шебердің қолы ортақ.....
Диолог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: .тіл туралы өлеңдер
Сабақтан соң күтілетін нәтиже: Оқушылар ойынға қызығушылықпен қатысып, тапсырмаларға түгел ынтамен қатысады.
Қолданылатын дидактикалық материалдар: Буклеттер мен қанатты сөздер. мақал –мәтелдер.
Сабақта қолданылатын әдістер: Топтық жұмыс , сұрақ –жауап. Диалогтық әдіс. «жүректен жүрекке», «қызықты ұйқастар»

САБАҚ БАРЫСЫ :

Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті.
Откен сабақты қайталау Жағымды ақуал қалыптастыру. «жүректен жүрекке» әдісі арқылы жылы лебіздер білдіру.Оқушыларды
жүрекшелер арқылы екі топқа бөлу Оқушылар екі топқа бөлінеді
1. Топ
2. Топ
Жаңа сабақ Ойынның шарттарын түсіндіріп, таныстырып өту.

1. Тапқырлар
2. Қызықты ұйқастар
3. Тіл-өнер
4. Бәрін білгім келеді Әр шартқа топпен қатысды

Сабақты пысықтау Оқушылардың ұпай санын анықтау

Тіл туралы өлеңдер оқу Сұрақтарға жеке жауап береді.
Бағалау Балдық жүйемен бағаланады Топтық бағалау жүреді.
Түстер арқылы бағалайды.
Кері байланыс жұмыстары Стикер тарату Бүгінгі сабақтағы көңіл –күйлерімен бөлісу
Стикер толтыру.
Мұғалімнің сабақтан кейінгі жұмыстары Сабақта не сәтті орындалды?
Сабақта не сәтсіз орындалды?
Келесі сабақта нені жетілдіру керек?

РЕФЛЕКСИЯ
6 «Ә» сыныбына 22 қыркүйек тілдер мерекесіне байланысты «Тіл-өнер» атты сайыс сабағын өттім. Бұл сабақта оқушыларды «Жұректен жүрекке» әдісін қолдана отырып жағымды ақуал қалыптастырып алдым. Оқушылар жүрекшенін ішіне бір-бірлеріне деген жақсы лебіздерін білдірді де ақ, қызыл жүрекшелер арқылы екі топқа бөлінді . Бұл әдісті пайдаланғанда оқушылардың жүздерінен бір –біріне деген мейірімділікті байқап, сабаққа үлкен талпыныспен кіріскендігін байқадым. Бұл әдістің маған сабақ өтуіме үлкен көмегі барын аңғардым. Арықарай сабақты сайыстың шарттарымен таныстырып екі топтағы оқушыларға өз топтарына топтық тапсырмалар берілді. «Тапқырлар» бөліміндегі жұмбақтың жауабын тауып оны орыс және ағылшын тілдеріне аударуда оқушыларда кедергілер болды. Бұл кедергілерді келесі сабақтарда сөздіктер жаттап дайындықпен қатысуларын айтып ,өздеріне берілген тапсырмаларды мұқият орындауларын айта кеттім. Ал «қызықты ұйқастар» әдісінде оқушылар мақал-мәтелдермен сөйлемдердің жалғасын тапты бұл әдіс күнделікті сабаққа қатысты болғандықтан оқушыларға тиімді болды және еш қиындық тудырмай жақсы нәтижеге жете білді. «Бәрін білгім келеді» бөлімінде екі топқа да жануар мен заттардың аттары жазылған бес –бес сөзден бердім, оқушылар сол сөздегі жануарларды сипаттап айтып берді. Оқушылардың жылдамдығы мен тапқырлығы байқалып топтық жұмыста белсенділіктері байқалды. «Тіл –өнер» атты бөлімде ақын жазушылардың тіл туралы өлең шумақтарын оқыды. Бұл бөлімде оқушыларға сергіту сәттері болып сабақтағы қайсы топтың белсенділік танытып жеңіске жеткендігі жайлы айттым.

«Тексерілді»
Оқу ісі жөніндегі орынбасары:__________________ М.Елемесов

Сабақтың тақырыбы: Тіл -өнер Мұғалімнің ата-жөні: Бурабаева Мақпал
22.09. 2016ж
6 «А» Сабаққа қатысқан оқушылар
саны: 17 Қатыспаған оқушылар саны______
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары: Оқушылардыңқазақ тілі сабағына қызығушылығын арттыру.

Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар:
Сойлем құрайды, топтық жұмысқа белсенді қатысады..
Көбі: өлең шумақтарын оқып айтады.
Сөздерден сөйлемдер құрастыра алады.

Кейбіреулері: жұмбақтардың жауабын шешіп, үш тілге аудара алады.
Тілдік мақсат. Сөз тапқанға қолқа жоқ,
Тіл тас жарады, тас жармаса бас жарады.
Ресурстар: Плакаттар мен қанатты сөздер , тілге байланысты айтылған өлең шумақтары.
Пән аралық байланыс: Қазақ әдебиеті , ағылшын және орыс тілдері
Алдыңғы оқу:

САБАҚТЫҢ ЖОСПАРЫ

САБАҚ БАРЫСЫ, ЖОСПАРЛАНҒАН УАҚЫТ:
БЕРІЛЕТІН ТАПСЫРМАЛАР БАҒАЛАУ КРИТЕРИЛЕРІ
Ұйымдастыру кезеңі
(жағымды ақуал қалыптастыру) «жүректен жүрекке» әдісі
Оқушылар бір-бірлеріне деген жылы лебіздерін білдіреді. Жүрекшелер арқылы екі топқа бөлінеді Қол белгілері арқылы бағалайды .
Үй тапсырмасынрмасын
сұрау
Жаңа сабақ Сайыс шарттарымен таныстырып, тапсырмалар беріледі.
1.Тапқырлар
Оқушыларға жұмбақтар беріледі сол жұмбақтың жауабын үш тілде айтады.
2. Қызықты ұйқастар
Топтық тапсырма беріледі.
Сөздерден сөйлем құрастырып шығады.
3. Тіл-өнер
Екі топта үйде дайындалып келген тіл туралы өлеңдерін оқиды.
4. Бәрін білгім келеді.
Топтық тапсырма беріледі.
Екі топта бір-біріне жануарлармен заттардың қимылын ымдап көрсетеді
Қарсылас топ жауабын айтады.
5. Мақал -мәтел сайысы
Мақал айтудан сайысады.
Критерилер арқылы
Балдық жүйемен бағаланады..
Сабақты бекіту Тест сұрақтар арқылы сабақты бекіту.
Сұраққа жауап береді.

Үйге тапсырма
(білу,түсіну) 1-деңгей: .
2-деңгей:
Шығармашылыққа,ғылыми зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар. 3-деңгей
Бағалау Жиынтық бағалау.
Кері байланыс Бүгінгі сабақты қалай түсіндік Стикер толтыру

РЕФЛЕКЦИЯ

Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?
Келесі сабақта өз жоспарыңызда қандай өзгерістер енгізген едіңіз?

№137 жалпы орта мектеп

Еңбек- бәрін де жеңбек

СЫНЫБЫ. 6 «Ә»
ПӘНІ: ҚАЗАҚ ТІЛІ
МҰҒАЛІМ: БУРАБАЕВА МАҚПАЛ

2016-2017 ОҚУ ЖЫЛЫ Тәрбие.орг сайтынан 22 қыркүйек тілдер мерекесіне арналған «Тіл- өнер» атты интеллектуалдық ойын сабағы Қазақ тілінен ашық сабақтар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Бурабаева Мақпал Қарабекқызы

Пікірлер: 0

avatar