Қосу кестесімен шығарамыз

  • Жүктеулер: 22
  • Көрсетілім: 785
  • Математикадан ашық сабақтар
  • 21/Июл/2017

Жарияланған материалдың жеке номері: 23018


Математика пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар

Ортақ тақырып: Менің отбасым және достарым.

Бөлім: 10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту

Бөлімше: Математикалық тіл

Сынып:1

Мектеп: Родина орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Сулейменова Н.А.

Сабақтың тақырыбы: Қосу кестесімен шығарамыз.

 

 

Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты

1.5.2.4 қос мен азайту амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда пайдалану.

Сабақ мақсаттары

Барлығы : Қосу мен азайту амалдарының компоненттерінің атауларын оқиды, жазады.

Көбі : Қосу мен азайту амалдарының компоненттерінің атауларын пайдаланады.

Кейбірі : Қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда ажыратады.

Бағалау критерийлері

Қосу және азайту амалдарының компоненттері бойынша өрнектер жазады және оқиды.

Тілдік мақсат

 

Өз пікірін және ұсынылған амал әдістерін айтуда математикалық білімді және математикалық терминологияны («сан», «»цифр», «теңдік», «қосу», «азайту» және т.б.) қолдану.диалог,талқылау сұрақтары

Құндылықтарды дарыту

Отбасында бірін-бірі сыйлау, құрметтеу.

Денсаулық және

техника қауіпсіздігінің

сақталуы

Сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтау.

Пәнаралық байланыстар

Сауат ашу, бейнелеу

АКТ қолданудағдысы (сабақта қолданылатынболсакөрсетіңіз)

Интербелсенді тақта

Алдыңғы меңгерілген білім

 

Қосу және азайту

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс - әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

 

Ширату жаттығуы. «Артығын алып таста»

Қосылғыш, әріпті өрнек, қосылғыш, артық, қосындының мәні, кем, азайғыш, тең, азайтқыш, айырманың мәні.

Оқушыларға сөздер немесе суреттер жинағын (сабақ тақырыбымен байланысты) көрсетіңіз. Олар қай сөз немесе сурет қалғандарына қатысты емес екенін анықтауы керек.

Мақсаты: Қосу мен азайту амалдарының компоненттерін атау.

ҚБ. Қосу мен азайту амалдарының компоненттерін атайды, стикермен бағаланады.

 

 

Сөздер

Сабақ ортасы

Т. Жауаптары бірдей болатын мысалдарды құрастырыңыз.

 

Үлгі: 4+ 5 3+ 6 7+2

 

Мақсаты : Үлгіге қарап өрнек құрастыр.

ҚБ жасаған тапсырмалар қанша болса, сонша стикер беріледі.

 

Ұ.Қ. Математикалық диктант. Өрнек түрінде жазыңыз.

Азайғыш – 5, азайтқыш – 3, айырманың мәнін табыңыз. Бірінші қосылғыш –8, екінші қосылғыш – 2, қосындының мәнін табыңыз.

Мақсаты: компоненттері бойынша айырма және қосынды жазып мәнін табу .

«Бағдаршам» әдісімен бағаланады.

Сергіту сәті : Көңілді күн

Т.Қ. «Ойлан – жұптас – бөліс»

Қосу мен азайту компоненттерінің атауларын өрнектердегі сәйкес сандармен байланыстырыңыз.

 

5-2 6+3

 

Қосылғыш азайғыш қосылғыш азайтқыш

Мақсаты : қосу мен азайту компаненттерін атауларын ажыратады.

ҚБ Стикермен бағаланады.

Кесте

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сөздер

Бейне жазба

Сабақтың соңы

«Əріптестер» әдісі. Əр оқушыға қосу мен азайту бар қағаз беріңіз. Оқушылар сынып ішінде жүріп, сəйкес келетін сұрақ пен жауапты іздейді. Күрделілік деңгейін арттыру үшін, оқушылар үндемей орындай алады.

Қолданатын сөздер: қосылғыш, қосынды, қосындының мәні, азайғыш, азайтқыш, айырманың мәні.

Қима қағаз, суреттер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

 

1. Қатесін тап.

8+2=10 6-2=4

10-7=5 4+5=8

 

2. Суда не жүзіп жүр?

Мысалдарды шығар. Жауаптарды өсу ретімен орналастыр.

 

3+2= 9-3= 6+4=

 

10-2= 0+2=

 

2-ү 5-й 6-р 8-е 10-к

 

 

Әр тапсырма сайын стикермен бағаланады.

Партада дұрыс отыру. Сабақ барысында қауіпсіздік ережесін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Оқу мақсаты орындалды.

Оқушылар толық меңгерді.

Уақыт сақталды.

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

 

Жалпы баға

 

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:Ширату жаттығуы

2:Сабақтың соңы

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:Үлгерімі төмен оқушыларды үнемі қадағалау.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

               
Тәрбие.орг сайтынан Қосу кестесімен шығарамыз Математикадан ашық сабақтар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Сулейменова Н.А.

Родина орта мектебі

Пікірлер: 0

avatar