Меню
Артқа » » » » Материал жариялау
Үшбұрыштар теңдігі
  • 19.11.2016
  • 176 Көрсетілім
  • Талқылау
  • Жарияланған материалдың жеке номері: 20102

Материалды Tarbie.org сайтынан тегін жүктеу (841.0Kb)

Пән: геометрия
Мектеп: Тарғап ауылындағы орта мектеп МДШО КММ
Күні: Мұғалімніңаты-жөні: Ш.Б.Камалова
Сынып: 7 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы Үшбұрыштар теңдігі .Үшбұрыштар теңдігінің белгілері(4сағ)
Осысабақтақолжеткізіле
тіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) Үшбұрыштар теңдігі туралы тақырыпты меңгереді және білімдерін бекітеді, оны есептер шығаруда пайдаланады
Үшбұрыштың теңдік белгілерін дәлелдеуді түсіну.
Үшбұрыштың теңдік белгілері теоремаларын талдап, ерекшеліктеріне мән беру.
.
Сабақ мақсаттары Барлықоқушылар:
Үшбұрыштар теңдігінің II белгісін пайдаланып, есеп шығаруда қолданады
Көптеген оқушылар:
Үшбұрыштың теңдік белгілерін дәлелдеуді түсінеді. .
Кейбір оқушылар:
Үшбұрыштың теңдік белгілері теоремаларын талдап, ерекшеліктеріне мән береді.
Жетістіккритерийлері Жетті
1. Күрделілігі жоғары есептерді шығара алады
2. Үшбұрыштар теңдігінің II белгісін дәлелдейді.
Талпынды
1. Күрделілігі жоғары есептерді шығара алмады
2. Кейбір оқушылар үшбұрыштар теңдігінің II белгісін дәлелдеуде қиналды
Тілдік мақсаттар
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: • I белгісі, II белгісі
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер
1.Үшбұрыштар теңдігінің II белгісін дәлелдеуде қай аксиомалар қолданылады
2. Бір үшбұрыштың периметрі екінші үшбұрыштың периметрінен үлкен болса,олар тең болуы мүмкін бе?
3. Үшбұрыштар теңдігінің II белгісін дәлелдейтіндер бар ма?
Бастапқы білім Үшбұрыштар теңдігі .Үшбұрыштар теңдігінің белгілері

Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Топтастыру:
Оқушылар үшбұрыштардың элементтері арқылы 3 топқа 6 оқушыдан топтасады.
«Ой қозғау» әдісі
Жұптық жұмыс
Оқушылар үйге берілген есептерді жұпта тексереді де,жіберілген қателіктерді түзету жолдарын бірлесіп қарастырады, жұптағы тексеру аяқталғаннан кейін, тақтадағы дұрыс жауаптармен салыстырады.
«Бармақпен бағалау»
(әр дұрыс жауапқа 1 ұпайдан беріледі, оқушылар бірін-бірі бағалайды,топ басшысы бағалау парағына түсіреді)
«Кіреші» әдісі
Конверттегі сұрақтарға өтілген тақырып бойынша бұрыштың қасиеттеріне жауап береді.
(топ басшысы дұрыс жауап берген оқушыға 1 ұпайдан бағалау парағына түсіреді)
«Мадақтау Сэндвичі
слайд

Оқулық,
Суреттер

Дәптер

Сабақтың ортасы

Мағананы тану
«Біліміңді байқап көр!»

Дескриптор :
1.Дәптерге есептерді шығарады.
2. Әріп элементтерін көркем етіп жазады
«Мадақтау Сэндвичі»
Дескриптор :
1Ұқсастығын айтады
2.Айырмашылығын ажыратады.
Математикалық диктант
1. Егер бір үшбұрыштың ... мен олардың арасындағы бұрыш екінші үшбұрыштың сәйкес ... мен олардың арасындағы бұрышына тең болса, онда бұл үшбұрыштар тең болады.
А) бір қабырғасы В) екі қабырғасы С) үш қабырғасы
2. Тең бүйірлі үшбұрыштың төбесінен табанына жүргізілген медианасы оның ... болады.
А) қабырғасына тең В) табанына тең
С) әрі биссектрисасы, әрі биіктігі.
3. Егер бір үшбұрыштың ... мен оған іргелес екі бұрышы екінші үшбұрыштың сәйкес ... мен оған іргелес екі бұрышына тең болса, онда бұл үшбұрыштар тең болады.
А) қабырғасы В) екі қабырғасы С) үш қабырғасы
4. Егер бір үшбұрыштың ... екінші үшбұрыштың сәйкес ... тең болса, онда мұндай үшбұрыштар өзара тең болады.
А) қабырғасы В) екі қабырғасы С) үш қабырғасы

Сабақтың соңы

Кейінгі оқу
Рефлексия Мен бүгінгі сабақты жақсы түсіндім
Мен бүгінгі сабақты әлі де үйренгім келеді
Мен бүгінгі сабақтан ештеңе түсінбедім
Бағаларды хабарлау

Үшбұрыштар теңдігі .Үшбұрыштар теңдігінің белгілері
№124 есептерді шығару
Дифференциация– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Оқу жетістіктерін бағалау:
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздікжәне еңбектіқорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Топ бірі-біріне қолдау көрсетеді. Топтар басқа топтардан жаңа ақпарат алады
Оқуды қадағалау
Сұрақ - жауап
Топтық бағалау
1.Тазалық, сыныптағы қауіпсіздік, салауатты өмір салты;
2. Сыныпты 3топқа бөлемін. Жеке, топта, ұжымда жұмыс жасайды.
3.Үй тапсырмасын тексеруде, тақырыпты ашуда пайдаланамын.
4. Топта жұмыс барысында бір-бірін тыңдау, сыйлау дағдылары қалыптасады. Ұжым алдында өзін ұстауы, сөйлеу дағдысы дамиды Тәрбие.орг сайтынан Үшбұрыштар теңдігі Математикадан презентациялар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Камалова Шнар Болатовна

Тарғап ауылындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығыменКММ математика және информатика пәні мұғалімі

Ұнады ма? Достарыңмен бөліс. Қалаған әлеуметтік желінің үстін бас

Бөлімі: Математикадан презентациялар | Логин: kamalovashnar
Көрсетілім: 176 | Жүктеулер: 4
Барлық пікірлер: 0
avatar