Франция

  • Жүктеулер: 0
  • Көрсетілім: 389
  • Тарихтан ашық сабақтар
  • 12/Фев/2017

Жарияланған материалдың жеке номері: 21696


Пәні:Ежелгі дүние тарихы Мектеп №61 орта мектеп
Күні:28.01.2017ж Сынып:9 Мұғалімнің есімі: Кенжебаева Гульжан
Сабақтың тақырыбы:Франция Қатысқандар саны:16 Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары) Францияның соғыстан кейінгі жағдайы туралы білу.
Францияның экономикалық өрлеу маңызын түсіну.
Кестемен жұмыс жасауға үйрену.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Францияның соғыстан кейін конституциялық өзгерістерге сай үш кезеңге бөлінетіндігін біледі.
Оқушылардың басым бөлігі: 1951 жылы сәуірде алты мемлекеттің көмір мен болаттың еуропалық бірлестігін құру шартына келіскендігін түсінеді.
Кейбір оқушылар: Кестемен жұмыс жасауға үйренеді.
Тілдік мақсат Оқушылар ............(істей) алады.
Құрылтай жиналысы құрамындағы қайшылықтардың одан әрі шиленісе түсуі 1946 жылдың 20 қаңтарында де Голльдың қызметтен кетуіне себепкер болғандығын біле алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Маршалл жоспары, Голлизм
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Соғыстан кейінгі Франциядағы саяси күштердің арақатынасы.
Төртінші республика.
Бесінші республика.
Голлизм деген не?
Сіз неліктен .......екенін айта аласыз ба?
Төртінші республиканың сәтсіздіктерін айта аласыз ба?
Айтылым бойынша ұсыныстар:
Тақырыпты оқу кезіндегі түсінігін айта білуі.
Жетістік критерийі Францияның соғыстан кейінгі жағдайы туралы біле алады.
Экономикалық даму жолы туралы біле алады.
Студенттер қозғалысы туралы түсіне алады
Алдыңғы оқу
2 мин 1.Үкімет басына келіп жатқан партиялар туралы айт.
Ауқатты мемлекет теориясы деген не?
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы
2 мин

2 мин Топқа бөлу: Сабақ тақырыбына сәйкес, түрлі-түсті қағаз қиындылары арқылы топқа біріктіріледі.
Жаңа сабаққа кіріспе: Миға шабуыл
Өткен сабақпен байланыстыра отырып сұрақтар қою арқылы тақырыпты ашу.
Қағаз қиындылары

Ортасы



15 мин

2 мин

10 мин
Топтық жұмыс
І-топ Төртінші республика
ІІ-топ Бесінші республика
ІІІ-топ Қызыл мамыр дағдарысы және де Голлдің қызметтен кетуі.
"Джигсо" әдісі арқылы жүреді
Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау
Кері байланыс
1.Жұмыс барысында топтағы қарым - қатынас тапсырманың орындалуына қалай әсер етті?
2. Тапсырма орындау барысында топта ауызбіршілік сақталды ма?
3. Топтық жұмыс жасау кезінде қиындық келтірген тұстарыңыз
болды ма?
Жұптық жұмыс Сәйкестендіру.
1 1944-1946 жж Уақытша үкімет тәртібі
2 1946-1958 жж Төртінші республика кезеңі . Франция Парламенттік республика болып жарияланды.
3 1958 ж Бесінші республика кезеңі.
4 1946 ж 20 қаңтар Де Голлдің қызметтен кетуі.
5 1946 ж маусым Халықтық-республикалық қозғалысының жетекшісі Ж. Бидо тағайындалды.
6 1948 ж Маршалл жоспарына қосылды.
7 1950 ж Әлеуметтік жанжалдар өршіді.
8 1951 ж сәуір Алты мемлекет көмір мен болаттың еуропалық бірлестігін құру шартына келісті.
9 1954 ж Алжир халқына қарсы соғыс басталды.
10 1956 ж Ги Молле үкіметі Марокко мен Туниске тәуелсіздік беруге мәжбүр болды.

Жұптарда өзара бағалау
Оқулықпен жұмыс
Аяқталуы



10 мин

2 мин Жеке жұмыс
Анықтамалығын жалғастыр
1960 жыл -
1967 жыл -
1968 жыл -
1969 жыл 27 сәуір -
1973 жыл наурыз -
1974 жыл -

Мұғалім тарапынан бағалау.
Рефлексия
Үлестірмелі парақша
Қосымша ақпарат
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс
"Джигсо" әдісі
Сәйкестендіру
Сұрақ-жауап Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау
Жұптардың өзара бағалауы
Мұғалім тарапынан бағалау. Қазақстан тарихы әдістеме
АКТ
Карта
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді.Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Тәрбие.орг сайтынан Франция Тарихтан ашық сабақтар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Кенжебаева Гульжан

Қызылорда обл, Арал ауданы, Аралқұм елді мекені №61 орта мектебі Тарих және құқық пәні мұғалімі

Пікірлер: 0

avatar