Меню
Артқа » » » » Материал жариялау
ЖАПОНИЯ
  • 06.12.2016
  • 122 Көрсетілім
  • Талқылау
  • Жарияланған материалдың жеке номері: 20381

Материалды Tarbie.org сайтынан тегін жүктеу (63.0Kb)

Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ Пәні:Дүние жүзі тарихы Мектеп №61 орта мектеп
Күні:4.04.16ж Сынып:9 Мұғалімнің есімі: Шыналиева Күлшара
Сабақтың тақырыбы: Жапония Қатысқандар саны:26 Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары) Жапонияның екінші дүние жүзілік соғыстан кейінгі саяси жағдайы туралы білу.
Екінші дүние жүзілік соғыстан кейінгі бұхара халықтың әлсірегендігін түсіну.
Хронологиялық жылдарды кестеге түсіруді үйрену.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:1945 жылы 2 қыркүйекте Жапонияның тізе бүгу туралы актіге қол қойғандығын және либераль-демократиялық партияның құрылғандығы туралы біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:
Бұхара халықтың соғыстан қатты зардап шегіп, өндіріс орындары тоқтап миллиондаған халықтың жұмыссыз қалғандығын түсінеді.
Кейбір оқушылар:
Кестемен жұмыс жасай отырып, хронологиялық жылдарды анықтамасымен сәйкестендіруді үйренеді.
Тілдік мақсат Оқушылар: Жапония мемлекетінің экономикалық жағдайы туралы біле алады
............(істей) алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Либераль, демократия, деклорация
Сыныптағы диалог/ үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
1. Екінші дүние жүзілік соғыстан кейінгі Жапониядағы саяси жағдай;
2. Жапонияның экономикалық жағдайы ;
3. Қаржы дағдарысының әсері;
Сіз неліктен .......екенін айта аласыз ба?
Жапониядағы экономикалық жағдайдың не себепті әлсірегенін айта аласыз ба?
Айтылым бойынша ұсыныстар:Тақырыпты оқу кезіндегі түсінігін айта білуі
Жетістік критерийі Екінші дүниежүзілік соғыстың болу себеп салдарын айта алады.
Соғыстан кейінгі Жапонияның экономикалық жағдайы туралы біле алады.
Картадан Жапонияның аумағын көрсете алады.
Алдыңғы оқу Америка Құрама Штаттары
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы

2 мин

3 мин

3 мин Топқа бөлу: Түрлі-түсті қағаз қиындылары арқылы топқа топтастырылады
Үй тапсырмасын сұрау: Сұрақтар қою арқылы алдыңғы оқуы пысықталады.
Жаңа сабаққа кіріспе: Ашық сұрақтар қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

Стикер

Ортасы

2 мин

15 мин
2 мин

7 мин

2 мин Топтық жұмыс(Өкіл әдісі )
І-топ Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Жапонияның жағдайы.
ІІ-топ Жапонияның экономикалық дамуы.
ІІІ-топ Жапонияның саяси жағдайы
IV-топ Сыртқы саясаты.
Топтық жұмыс "Өкіл"әдісімен жүреді.
Мадақтау сэндвичі арқылы бағаланады.

Кері байланыс
1.Жұмыс барысында топтағы қарым - қатынас тапсырманың орындалуына қалай әсер етті?
2. Топтағы қарым - қатынас әсіресе қай дәрежеде көбірек іске асты?
3. Тапсырма орындау барысында топта ауызбіршілік сақталды ма?
Жұптық жұмыс
1.Берілген ұғымдардың атықтамаларын сәйкестендіріңіз
1997ж Жапония тізе бүгу тіралы актіге қол қойды.
1948 ж. Екі партия басым дауысқа ие болды
1945 ж. Қараша айында 28 адамға үкім шығарылды
1946ж Қаржы дағдарысы мен мұнай бағасының күрт өсуі

Жұптардың өзара бағалауы Оқулықпен жұмыс

Мадақтау сэндвичі

Үлестірмелі парақша

АКТ

Аяқталуы 5 мин

1 мин

3 мин Жеке жұмыс тест
1.Сан-Франциско қаласында бітімге қай жылы қол қойды?
А) 1953
Б) 1954
С) 1951
2. Жапония мен АҚШ өзара ынымақтасу және қауіпсіздік кепілі туралы жаңа шартқа келісті.
А) 1960
Б) 1959
С) 1955
3.КСРО мен Жапония арасындағы араздықты тоқтату және дипломатиялық қатынастарды қалпына келтіру туралы Декларацияға қол қойды?
А) 1956 ж қазан
Б) 1956ж қазан
С) 1952 ж қазан
4. Жапония мен Қытай арақатынасы реттелді?
А) 1972ж
Б) 1975ж
С) 1973ж
5. Жапонияда өте күшті жер сілкінісі болды.
А) 2013ж
Б) 2012ж
С) 2011ж
Мұғалім тарапынан екі жұлдыз бір ұсыныс арқылы бағалау
Рефлексия Қазақстан картасы
Қосымша ақпарат
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай доспарлайсыз? Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс
Оқушылар топтық, жұптық жұмыс арқылы көмек көрсетеді.
Кеңейтілген тапсырмалар беріледі.
Сәйкестендіру тапсырмасы.
1.Мадақтау сэндвичі
2. Жұптарда өзара бағалау
3.Мұғалім тарапынан бағалау Дүние жүзі тарихы
АКТ
Эл оқулық
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді.Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Тәрбие.орг сайтынан ЖАПОНИЯ Тарихтан ашық сабақтар материалды тегін жүктеп сабақ барысында қолдануға рұқсат етіледі. Жарияланған материалға tarbie.org сайтының әкімшілігі жауапты емес

Авторы: Шыналиева Күлшара

Қызылорда обл, Арал ауданы, Аралқұм елді мекені №61 орта мектебі Тарих пәні мұғалімі

Ұнады ма? Достарыңмен бөліс. Қалаған әлеуметтік желінің үстін бас

Бөлімі: Тарихтан ашық сабақтар | Логин: gulzhan_kenzhebaeva
Көрсетілім: 122 | Жүктеулер: 0
Барлық пікірлер: 0
avatar